in

Küçük Banyolar İçin Büyük Fikirler

kuckbanyo1

Küçük bir banyomuz var ve bu banyoyu yeniden tasarlamak istiyoruz ancak kafamızda pek de fazla fikir yok. Genelde evlerde standart olan banyolarda değişiklik yapmak isteyenler için bazı fikirleri bir araya getirdik. Bu tasarımlardaki ortak özellik ise sade ve olabildiğince fazla kullanışlı olmaları.

kuckbanyo2

Bir banyonun en önemli özellikleri her şeye kolay ulaşılabilir ve rahatça hareket edilecek alanların olması. Sıkış tıkış bir banyoda hareket etmek çok güç olacağından banyomuz küçük de olsa akıllı bir tasarım ile bu sorunu çözebiliriz.

kuckbanyo3

Üstteki örnekte olduğu gibi girişin sağında tuvalet, solunda lavabo ve karşısında duş tasarımı oldukça rahat bir hareket alanı yaratıyor. Duvarlarda bir veya iki resim ile bazı farklı aksesuarlar bile bu minik banyoda kullanılabiliyor.

kuckbanyo4

Hem banyo yapılacak küvet hem de duş alanı olmasını isteyenler için de üstteki tasarım yararlı olacaktır. Tuvaletin su haznesinin duvara gömülü olması bize yer kazandıracak önemli bir detay.

kuckbanyo5

Aşağıda görünen tasarımda su haznesi bir bölmenin içine alınmış ve bu bölmede duvar boyunca uzatılarak gerekli eşyalarımızı koyabileceğimiz bir alan oluşturulmuş. Bu banyodaki aydınlatma fikirleri de göze oldukça hoş geliyor.

kuckbanyo6

Küçük banyolar için diğer tasarım fikirlerine de göz atalım…

kuckbanyo7

kuckbanyo8

kuckbanyo9

kuckbanyo10

kuckbanyo11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lego, Anti-LEGO Terliği ile 66 Yıllık Korkunç Acıyı Bitiriyor

Birbirinden Uzak Yaşayan Çiftin Yaratıcı Fotoğrafları