in

Küçük Banyolar İçin 17 Muhteşem Mimari Plan

“Küçük bir banyonun planı ne kadar önemli olabilir?” diye bir soru soruduğunuz anda küçük banyonuzu kullanışsız bir şekilde bırakmış olursunuz. Bir çok yazımızda dar alanlar için yeni tasarımlar ile ne kadar fazla yer kazanıldığını göstermekteyiz. Ayrıca kullanım açısından küçük dokunuşlar ile bir odanın çok daha kullanışlı olacağını da artık bilmekteyiz. Bu yüzden küçük banyolarımız da oldukça kullanışlı alanlara dönüştürülebilir. 

Eğer banyomuzda bir değişiklik yapmayı düşünüyorsak o zaman bazı planları incelemekte yarar var. Böylece ustamıza banyomuzu bu şekilde istediğimizi kolayca anlatabiliriz. Dünyanın bir çok ülkesinden farklı farklı mimarların çizdiği tasarımları bir araya getirirken biraz da canlı ve bitmiş örneklere de listemizde yer vermeye çalıştık. Bir de dünyanın en iyi 10 mimari tasarım projesine de bakmayı unutmayın.

#1 Girişi Lavabolu Küçük Banyo

Bu banyonun hemen girişinde bulunan lavabo aslında klasik bir tasarımın göstergesi. Küçük banyonun içeriği duş ve tuvalet ile tamamlanıyor.

  #2 Ahşap Temalı Girişte Lavabolu Tasarım

  Ahşap kullanımı küçük banyolara oldukça sakin bir görünüm vermekte. Klasik düzeni koruyan bu çizim de klozet arkasında kullanılan ahşap alan ile yer kazanımı da sağlanmakta.

   #3 Saklama Alanı İsteyenlere

   Girişte bir saklama alanı sayesinde oldukça fazla eşyayı saklayabileceğimiz bu tasarım ile küçük banyomuz ana banyo gibi kullanılabilmekte.

    #4 Ahşabın Müthiş Etkisi

    Ahşap yerler sayesinde muhteşem bir görünüm elde edebiliriz. Hem lavabo ile klozet hem de banyo bölümünün ahşap olması oldukça güzel görüntüler ortaya çıkarıyor.

     #5 İki Lavabolu Tasarım

     Küçük banyolarımızda iki adet lavabo da elbette olabilir. Hemen girişe eklenen iki adet lavabo ile bu isteğimizi kolayca yerine getirebiliriz.

      #6 Hem Duş Hem de Küvet

      En küçük banyolarda bile duş ile küvet ayrı ayrı yerlerde olabilir. Elbette ikisinin aynı yerde olması yer kazancı açısından çok daha iyi olacaktır ancak ayrı olmasını isteyenler de bu tarz bir tasarımı değerlendirebilirler.

       #7 Duşakabin ve Küvet

       Duşakabin ve küvet de ayrı alanlara sahip olsun istiyorsak o zaman da güzel bir tasarım yapabiliriz. Banyonun girişinin her iki tarafını da kullanmamız bu tarz için güzel bir fikir olacaktır.

        #8 Köşe Duşakabin ve Kenarda Küvet

        Küçük banyolarımızın bir köşesinde duşakabin, ortada klozet ve diğer kenarda da küvet olabilir. Lavabo ise girişin hemen yanında yer alarak planı tamamlıyor.

         #9 Klozet, Lavaboyu Görmesin Diyenlere

         Klozetten lavabonun görünmesini istemiyorsak o zaman araya bir panel ekleyebiliriz. Bu sayede duş alanı da kendine güzel bir yer edinmekte.

          #10 En Küçük Banyo

          Sadece 2,4 metre uzunluğundaki bu banyo oldukça dar bir alana sahip. Ancak mimari planı sayesinde oldukça kullanışlı bir görünümü var.

           #11 Çok Küçük Ancak İki Lavabosu Var

           Bu çok küçük mimari plan sadece 2,5 metre uzunluğunda. Planın en göze çarpan özelliği ise iki adet lavabosunun olması.

            #12 Ahşap Kullanımının Cazibesi

            Küçük banyomuzu değiştirirken bir mimari plan incelemek elbette çok yararlı ancak bitmiş örneklere de biraz göz atmakta yarar var. Örneğin bu banyoda ahşap kullanımı oldukça başarılı.

             #13 Küçük Banyoda Jakuzi

             Küçük bir banyoya nasıl jakuzi sığdıracağız diye düşünüyorsak bunun için yapılmış örneklere bakmamız yeterli. Yer kazanımı bu noktada elbette çok önemli. Bu yüzden köşeye tam oturan bir jakuzi işimizi görecektir.

              #14 Standart ve Güzel

              Standart her zaman iyidir diyenlerdensek o zaman bu tasarım tam bize göre. Her şey yerli yerinde ve göze de oldukça hoş görünen bir mimariye sahip.

               #15 Küçük Banyo Büyük Küvet

               Küçücük bir banyoda büyük bir küvet de olmayacak bir iş değil. Diğer alanlardan biraz feragat ederek büyük bir küveti küçük banyomuza ekleyebiliriz.

                #16 Modern Tasarım

                Küçük bir banyoda bütünlüğü sağlamak kolay gibi görünse de bu aslında çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Her bir parça modern esintilere sahip ve tam bütünlük sağlanmış.

                 #17 Açık Mavi ile Hoş Görünüm

                 Küçük banyolarda renk seçimi oldukça önemlidir. Bu dar alanlarda seçilecek renk banyomuzu daha büyük gösterebilir. Açık mavi de bu renklerden bir tanesi.

                  Bu yazı kolay ve basit gönderim formumuz ile oluşturulmuştur. Kendi Yazınızı Oluşturun!

                  Yazar FarklıFarklı Mimari

                  “Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

                  Yorumlar

                  Bir cevap yazın

                  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

                  Loading…

                  0

                  İnanılmaz Selfie’ler Çekmemizi Sağlayan Ay Temalı Müthiş Ayna

                  İnanılmaz Şeffaf “Koi Göleti” Pastası