in ,

En İyi Netflix Filmleri 2021 Önerileri

Sıkıldınız mı? Anında sıkıntınızı geçirecek en iyi Netflix filmleri sıralamasında 2021 yılında özel bir formül ile hazırlanmış film önerilerimiz var.

en iyi netflix filmleri

Netflix, film sektöründe de aynı dizi sektöründe olduğu gibi oldukça iddalı yapımları bünyesinde barındırmakta. En iyi netflix filmleri konusunda da diğer tüm ortamlardan bir adım önde denilebilir.

Hatta artık sadece Netflix için yapılan filmlerin sayısı da son zamanlarda oldukça fazlalaştı. Hem yeni hem de eski bir çok film izleyebileceğimiz bu ortamda efsaneleşmiş filmler de mevcut.

Netflix’in Kısa Geçmişi

Bazılarımız netflix‘i sadece bir kaç yıl önce keşfetmiş olabilir. Fakat bu başarılı ortam hakkında bilinmeyen gerçeklerden bir tanesi aslında şirketin 1997 yılında kurulmuş olması.

Şirket, son yıllarda teknolojinin de ilerlemesi ile kendi platformunu da genişleterek tüm dünyada yayına geçti. Zaman içerisinde imza attıkları büyük projelerle ve unutulmaz yapımlarla başarılarını arttırdılar.

En İyi Netflix Filmleri Nasıl Belirlendi?

Peki bu ortamın en iyi filmleri hangisi? En iyi netflix filmleri denildiğinde nasıl bir liste ortaya çıkar? O kadar çok sayılabilecek film var ki bunları bir liste haline getirebilmek için binlerce film arasından mutlaka izlenmesi gerekenleri bir araya getirmek gerekiyor. Bunun için sizlere netflix film önerileri yaparak yardımcı olacak bir liste hazırladık.

İçinde bulunduğumuz 2021 yılından henüz bir yapım bulunmayan önerilerimiz arasında 2020 yılından ise 6 tane yapım bulunmakta.

Ayrıca her geçen gün netflix kendi imzasını taşıyan yapımları da filmler listesine eklemekte. Bunlardan bir tanesi de Tom Hanks’in başrolünü oynadığı Dünyadan Haberler filmi. Tamamen bir netflix yapımı olan film, ünlü aktörün de katkısıyla kesinlikle izlenmesi gerekenler listesinde yerini almayı başarıyor.

10 mutlaka izlenmesi gereken film listemizde de netflix en iyi filmler arasında bulunan en iyi filmler listesinde olan bazı yapımlar elbette mevcut. Yani iki listenin birleşmesi ile de ortaya mutlaka izlenmesi gereken efsane filmler çıkmakta.

Netflix En İyi Filmler Listesi

1- News of the World (Dünyadan Haberler)

 • Tür: Aksiyon, Macera, Dram
 • Yapım Yılı: 2020
 • Yönetmen: Paul Greengrass
 • Oyuncular: Tom Hanks, Helena Zengel, Tom Astor

Savaş sonrası kimsesiz kalan ve kızılderililerin yanında büyüyen bir kızı son kalan akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Eşini kaybeden ve hayatta kimsesi olmayan Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd, kasaba kasaba gezerek okuma yazması olmayan insanlara dünyadan haberleri okumaktadır. Kızı, San Antonio’ya götürmek için zorlu şartlarla karşılaşan Kidd haydutlara karşı da mücadele vermek zorunda kalır. 1800’lü yılların Amerikasının şartları da göz önüne alındığında bu aslında hiç kimsenin göze alamayacağı bir iştir. Ancak, Yüzbaşı Kidd kızı akrabalarının yanına ulaştırmayı seçer ve haberleri okuyacağı kasabaları yolculuğa düzenleyerek bir plan yapar.

En iyi netflix filmleri listesinin ilk filminde Tom Hanks bize dünyadan haberler getiriyor. Yine kaliteli bir aktörlük sergiliyor. Bu adamı izlemeyi seven milyonlarca kişiden biriyseniz bu filmi de mutlaka izlemelisiniz. Küçük kızı oynayan Helena Zengel de yaşına göre çok başarılı bir oyunculuk göstermekte.

2- The Trial of Chicago 7 (Şikago Yedilisinin Yargılanması)

 • Tür: Dram, Tarih, Gerilim
 • Yapım Yılı: 2020
 • Yönetmen: Aaron Sorkin
 • Oyuncular: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen

1968 Demokratik Ulusal Konferansı’nda Vietnam Savaşına karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına anlatılıyor. Yüzlerce kişi bu ayaklamaya katılır ve protestolar sonucunda birçok kişi polis ve hükümet tarafından zarar görür. Gerçek olaylar ve kişiler üzerinden ilerleyen film bazı sahnelerde araya serpiştirilen gerçek görüntüler ile de etkileyici bir yapıya sahip.

Bu harika filmi, 2 saat boyunca yerinizden kalkmadan izleyeceksiniz. Mahkemede geçen filmleri izlemeyi özel olarak sevenlerdenseniz o zaman bu film tam size göre. Film ayrıca bir dönemin siyasetini içerirken elbette politik öğelere de sahip. Fakat tamamen siyasete boğulmuş bir ortam yok, tamamen doğal ve düzgün bir anlatıma sahip. Oyunculuklar çok sağlam ve kurgusu da bir o kadar başarılı.

3- Rose Island (Rose Adasının İnanılmaz Hikayesi)

 • Tür: Macera, Komedi, Dram
 • Yapım Yılı: 2020
 • Yönetmen: Sydney Sibilia
 • Oyuncular: Elio Germano, Leonardo Lidi, Matilda De Angelis

Netflix komedi filmleri türünde farklı tarz yapımlara daha fazla ağırlık vermeye başladı. İtalya açıklarında kendilerine bir ada kuran iki kafadar arkadaş sonradan bir ülke olma yolunda adımlar atarlar. İlk başlarda eğlence olarak ortaya çıkan fikir sonraları biraz daha ciddileşmeye başlar. Ancak karşılarına elbette politik engeller çıkacaktır. Adanın sahipleri bu engelleri aşmak için neler yapmaları gerektiğini kararlaştırmak zorundalardır. İleri zekasıyla ilginç icatlara imza atan adanın kurucusu Giorgio Rosa, kendi yaptığı arabasıyla Avrupa Konseyi’ne gitmeye karar verir. Ancak İtalyan devleti bu girişimler karşısında kayıtsız kalmaz ve adayı yok etmek ile tüm ada sakinlerini tehdit eder.

Gerçek bir hikayenin konu alındığı komik ve değişik bir film. Konu anlatımı ve senaryo çok başarılı. Ayrıca izlemesi de oldukça keyifli bir yapım. 68 kuşağı olarak bildiğimiz zamanlarda yaşayanların ne kadar sınır tanımaz olduğu anlatılmakta. İtalyan yapımı olan film bir çok Hollywood filminden çok daha başarılı.

4- Adú (Adu)

 • Tür: Dram
 • Yapım Yılı: 2020
 • Yönetmen: Salvador Calvo
 • Oyuncular: Luis Tosar, Álvaro Cervantes, Anna Castillo

Kuzey Afrika ve İspanya sınırında geçen üç hikaye anlatılmakta. Altı yaşındaki bir çocuk, ağabeyi ile birlikte Avrupa’ya gidebilmek için acı dolu bir yolculuğa çıkar. Mateo adlı bir sahil muhafızı, sınır bölgesine göçmenlerin girmesini engellemekle görevlidir. Çok küçük yaşında hayatın acımasızlığını gören sevimli Adu’nun yaşadığı zorluklar filmde anlatılmakta.

İspanyol yapımı filmin başları biraz yavaş geçse de sonradan açılıyor. Dünyanın en ciddi sorunlarından olan mülteci sorununa değiniliyor. Etkileyici bir yapım.

5- The Midnight Sky (Gece Yarısı Gökyüzü)

 • Tür: Dram, Fantastik, Bilim Kurgu
 • Yapım Yılı: 2020
 • Yönetmen: George Clooney
 • Oyuncular: George Clooney, Felicity Jones, David Oyelowo

George Clooney’i bir bilim kurgu filminde de oynadı sonunda diyebiliriz. Üstelik başarılı da bir iş çıkarıyor. Her filminde olduğu bu yapımda da üst kalite çekimler ve oyunculuk oldukça dikkat çekici. Filmin konusunun farklı olması da bizleri içine çekiyor.

Film, Kuzey Kutbu’nda yalnız bir bilim insanı olan Augustine’nin (George Clooney) hikayesini anlatıyor. Orta yaşlarında olan gökbilimci Augustine, yıllarca gökyüzünü inceleyebilmek için dünyanın uzak noktalarında yaşamaktadır. Tüm koloni dünyayı terk edip uzaya gitmek sorunda kalınca Augustine bulunduğu yerde kalmayı tercih eder. Buradan uzaydaki arkadaşlarına yardımcı olacaktır.

6- Moneyball (Kazanma Sanatı)

 • Tür: Biyografi, Dram, Spor
 • Yapım Yılı: 2011
 • Yönetmen: Bennett Miller
 • Oyuncular: Brad Pitt, Robin Wright, Jonah Hill

Para Kazanma Sanatı olarak ülkemizde yayınlanan Moneyball, beyzbol tarihinde yaşanmış efsane bir olayı anlatıyor. Aslında çok kötü durumda olan bir takımın, istatistikler ile nasıl para makinesine döndüğünü görüyoruz. Jonah Hill ve Brad Pitt’in müthiş oyunculukları da elbette filmi bir üst seviyeye çıkarıyor. Gerçek bir olayın anlatıldığı film Michael Lewis’in “Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game” adlı kitabından uyarlanmıştır.

‘Oakland A’ beysbol takımının başındaki isim olan Billy Beane (Brad Pitt) , elinde bulunan kısıtlı bütçe ile yoktan bir takımı var ederek zengin kulüplere meydan okumaya çalışır. Fakat bunu yaparken de beysbolun tüm dinamikleri ile oynamaktadır. Yöntemleri pek fazla kabul görmese, azmini yitirmeden bildiği yönde ilerlemeye devam eder.

7- Into the Wild

 • Tür: Biyografi, Macera, Dram
 • Yapım Yılı: 2007
 • Yönetmen: Sean Penn
 • Oyuncular: Emile Hirsch, Vince Vaughn, Catherine Keener

Bütün insanlardan uzaklarda tek başınıza yaşamak istediğiniz oldu mu? İşte filmimizin kahramanı tam olarak da bunu yapmak istiyor. İnsanlardan olabildiğince uzaklarda kendi başına bir hayat kurmak…

Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra hiçbir sorumluluğun altına girmek istemiyor. Bu yüzden parasını yakıyor ve Alaska’da doğa ile birebir yaşamak için yola çıkıyor. Uzun yol boyunca başından bir çok macera geçiyor. Ancak o her şeye rağmen hiçbir tanıdığı veya akrabası ile iletişime geçmiyor. Doğayı tamamen kendine ev olarak kabul ediyor.

8- Shutter Island (Zindan Adası)

 • Tür: Gizem, Gerilim
 • Yapım Yılı: 2010
 • Yönetmen: Martin Scorsese
 • Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo

Soğuk Savaş’ın zirve noktasında olduğu 1954 yılında, adli polis Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) ve yeni ortağı Chuck Aule (Mark Ruffalo) Zindan Adası’na çağrılırlar. Görevleri ise zeki bir kadın katilin kaçmanın imkansız olduğu Aschecliffe Hastahanesi’ndeki son derece güvenlikli bir odadan esrarengiz bir biçimde kayboluşunu araştırmaktır. Adada araştırma yapan psikiyatrlar ve tehlikeli psikopat hastalar bulunmaktadır. Burada bilinmeyen pek çok olayın döndüğünü fark ederler ve bunları araştırmaya başlarlar. Fakat ellerinde çok fazla kanıt bulunmamaktadır. Teddy, soruşturmayı derinleştirdikçe en büyük ve yıkıcı korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacağını hissetmeye başlar.

Etkisi yıllarca üzerinizde kalan filmler kategorisinin en iyi temsilcilerinden bir tanesidir Shutter Island. Usta yönetmen Martin Scorsese’nin adını görünce gözünüz kapalı yaptığı tüm filmleri hemen izlemeye başlayabilirsiniz. En iyi Netflix filmleri arasında olan Shutter Island da onlardan bir tanesi.

9- Inception (Başlangıç)

 • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 • Yapım Yılı: 2010
 • Yönetmen: Christopher Nolan
 • Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Elliot Page

Tetenekli bir hırsız olan Dominick “Dom” Cobb (Leonardo DiCaprio), rüya anında insanların bilinçaltına girerek önemli sırları çalmaktadır. Japon işadamı Saito (Ken Watanabe) ise son kurbanıdır. Saito’nun bilinçaltının derinliklerinde dolaşırken ölen karısı Mal’i görünce tüm plan suya düşer. Sonrasında ise kaybettiği her şeyi geri alabileceği son bir iş yapmaya başlar. Ancak, kurduğu ekip ile beraber bu sefer zihinden bir şey çalmayacaklardır. Onun yerine zihne bir fikir yerleştireceklerdir.

Bu filmi anlamak için bir kaç kere izlemeniz yeterli olmayabilir. Ancak çok dikkatli bir izleyici iseniz iki kere izleyince her şeyi çözebilirsiniz. Tek seferde izleyip tüm olayı çözenleri ise tebrik ediyoruz. Peki sonunda ne oldu sizce?

10- The Irishman (İrlandalı)

 • Tür: Biyografi, Suç, Dram
 • Yapım Yılı: 2019
 • Yönetmen: Martin Scorsese
 • Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

2. Dünya Savaşı sonrası Amerika’daki organize suç dünyası, gazi ve dolandırıcı olan Frank Sheeran’ın bakış açısından anlatılmakta. 20. yüzyılın azılı isimlerinin yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan Frank’in yanı sıra çözülememiş gizemli olaylardan biri olan efsanevi sendika başkanı Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolma hikayesi ele alınıyor. Bu inanılmaz yolculukta adeta suç dünyasının içinde geziniyorsunuz. Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin gibi efsanevi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Martin Scorsese oturuyor.

Godfather serisinden yeni bir film izliyormuş hissi veren The Irishman yıllar sonra beklediğimiz tadı bizlere vermeyi başarıyor. Ara sıra yine başarılı mafya filmleri yapıldı ancak hiç biri bu kadar ağır ve oturaklı olmamıştı.

11- Cast Away (Yeni Hayat)

 • Tür: Macera, Dram, Romantizm
 • Yapım Yılı: 2000
 • Yönetmen: Robert Zemeckis
 • Oyuncular: Tom Hanks, Helen Hunt, Paul Sanchez

Tam bir klasik. Bu filmi izlemeyen varsa bu akşam yapacakları ilk iş Cast Away’i izlemek olsun. Bir adada uzun süre tek başına kalan Tom Hanks’i izlerken onun oyunculuğuna hayran kalmamak mümkün değil.

İşine son derece bağlı ve profesyonel olan Chuck Noland bir uçak kazası sonrası dünyanın ücra köşesindeki bir adaya düşer. Burada hiç kimsenin olmadığını fark etmesi uzun sürmeyecektir. Ancak kimse olmadan böyle bir yerde yaşam mücadelesi vermek zorunda kalır. Bu sırada delirmemek için de kendi kendini meşgul etmek zorunda olduğunun da farkındadır. En iyi netflix filmleri arasında olmayı kesinlikle hak eden bir yapım.

12- The Godfather (Baba)

 • Tür: Suç, Dram
 • Yapım Yılı: 1972
 • Yönetmen: Francis Ford Coppola
 • Oyuncular: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan

İtalya’dan Amerika’ya 1940’lı yıllarda göç etmiş bir mafya babası olan ve Baba olarak anılan Don Corleone bulunduğu konuma gelebilmek için bir çok kişiyle savaş vermiş ancak bu sırada da bir çok düşman edinmiştir. Oğullarından büyük olan Sonny sinirli ve ne yapacağı belli olmayan bir kişiliğe sahiptir. Kızı Connie ise başarısız bir evlilik yapmıştır ancak kocasını sevmektedir. Küçük oğlu Michael Carleone ise kahramanlık madalyası almış eski bir askerdir. Don, bir gün saldırıya uğrar ve yaralanır. Bu durumu fırsat bilen düşmanlar da ailenin üzerine gelmeye başlarlar. 

Adı gibi kendisi de sinema sektörünün “Baba”sı gerçekten. Gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan bir tanesi. İzlememiş olanlar çok şey kaybeder, bizden söylemesi.

13- Forrest Gump

 • Tür: Dram, Romantizm
 • Yapım Yılı: 2020
 • Yönetmen: Robert Zemeckis
 • Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise

İnanılmaz bir senaryo, muhteşem bir anlatım ve eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor. Bu müthiş filmde yine Tom Hanks ismini görüyoruz ve onun yine inanılmaz aktörlük yeteneklerini izliyoruz.

Uzun yıllar boyunca çok fazla zorluklardan geçen Forrest sakat bir çocuktur. Azmi sayesinde sakatlığından kurtulup koşmaya başlamıştır. Sonunda ise çok sevilen bir futbol yıldızı olmayı başarmıştır. Bu kadarla da kalmamış ve katıldığı Vietnam Savaşı’ndan bir kahraman olarak dönmüştür. Ayrıca, Beyaz Saray’da şeref madalyası almıştır. Kendisi için en önemli başarısı ise sevgilisinin kalbini kazanıp onunla evlenmesidir.

14- The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi)

 • Tür: Biyografi, Dram, Romantizm
 • Yapım Yılı: 2014
 • Yönetmen: James Marsh
 • Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior

Stephen Hawking’in hayatını merak etseniz de etmeniz de mutlaka izlemenizi tavsiye edeceğimiz bir yapım. Oyunculuklar, çekimler ve senaryo üst seviyelerde.

Henüz 21 yaşındayken tedavisi olmayan ALS hastalığına yakalanan İngiliz fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar Stephan Hawking’in 1965 ve 1991 yılları arasında ilk eşi olan Jane Wilde ile ilişkini konu alan film öğrencilik yıllarında başlıyor. 76 yaşında hayata gözlerini yuman Hawking’in hayatını anlatan müthiş bir film. Uzay üzerine teorileri, evrenin başlangıcı, kara delik üzerine araştırmaları da filmde yer almakta. James Marsh’ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Eddie Redmayne ve Felicity Jones’u başarılı oyunculukları ile izliyoruz. Ayrıca Hawking’in sosyal çevresini ve aile ilişkilerini de görebiliyoruz.

15- Good Fellas (Sıkı Dostlar)

 • Tür: Biyografi, Suç, Dram
 • Yapım Yılı: 1990
 • Yönetmen: Martin Scorsese
 • Oyuncular: Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci

Oyuncu kadrosuna bakıp da bu kadar çok ünlü nasıl bir araya gelmiş dedirtiyor bize Good Fellas. Filmde zaten efsanevi bir yapım. Etrafınızda bu yapımı izlemeyen bir arkadaşınız varsa, kolundan tutup ekran karşısına oturtup hemen izletebilirsiniz.

Kahramanımızın bir mafya ailesinin içindeki arkadaşları ve ortaklarıyla olan ilişkisi hakkında bir film. Ancak, biraz daha derine inecek olursak, bunun toplum ile paralel giden bambaşka bir toplum hakkında bir hikaye olduğunu göreceksiniz. Filmin genel konusu, gangsterlerin göz alıcılığını ortadan kaldırmak olarak belirtilebilir. Pek çok insan bu karakterlerin havalı ve ilginç olduğunu düşünmektedir ancak durum hiç de dışarıdan göründüğü gibi değildir. Burada eski ancak geçerli bir söz çok doğrudur: hırsızlar arasında onur yoktur.

16- The Social Network (Sosyal Ağ)

 • Tür: Biyografi, Dram
 • Yapım Yılı: 2010
 • Yönetmen: David Fincher
 • Oyuncular: Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake

Sosyal medyanın başlangıcı olan Facebook’un nasıl kurulduğunu ve tüm detaylarını anlatan kaliteli bir yapım. David Fincher imzalı her filmi zaten izlemek lazım. Bir de Justin Timberlake var. Onun da oyunculuğu şarkıları kadar iyi.

Sosyal Ağ, kibir, hırs, arkadaşlık, kıskançlık, sınıf, kültürel önbellek, statü, intikam ve başarıya odaklılık gibi çok çeşitli temalarla ilgili bir film aslında. Filmin, insanların bir fare tıklamasıyla arkadaş olabileceği veya arkadaş olamayacağı sanal dünyayı araştıran çok heyecan verici ve yenilikçi bir konusu var. Yalnız film boyunca verilen tek ortak mesaj ise güç. Gücün getirdiği arkadaşlıklar, anlaşmazlıklar ve çıkar çatışmaları film boyunca işlenmekte. Zorlu yasal ve kişisel savaşlardan geçen Zuckerberg rolünde Jesse Einsenberg’i izliyoruz. Film, Facebook’un başlangıcından dünya çapındaki nihai başarısına kadar olan aşamalarını, Mark Zuckerberg’in asosyal öğrenci başlangıcından şöhrete yükselişiyle birlikte gösteriyor.

17- The Blind Side (Kör Nokta)

 • Tür: Biyografi, Spor, Dram
 • Yapım Yılı: 2009
 • Yönetmen: John Lee Hancock
 • Oyuncular: Quinton Aaron, Sandra Bullock, Tim McGraw

Muhteşem hikayeler kategorisinin bizce bir numarası kesinlikle The Blind Side. Hatta dünyanın en etkileyici filmlerinden bir tanesi de diyebiliriz. Sandra Bullock’tan mükemmel bir oyunculuk…

The Blind Side, NFL oyuncusu Michael Oher’in gerçek hayat hikayesidir. Yoksulluk, ihmal ve evsizliğin derinliklerinden NFL’in en büyük sporcularından biri olma yolunda yükselişi anlatılmaktadır. 2009’da harika bir şekilde anlatılan bu roman, Sandra Bullock ve Quinton Aaron’un yer aldığı Oscar ödüllü bir filme dönüştü. Ailecek izleyebileceğiniz filmde, gidecek yeri olmayan ve güvenecek kimsesi kalmayan Michael’ın terkedilmiş bir siyahi genç olarak yaşadığı mücadelelerle duygusal olarak bağ kuracaksınız. Bir ailenin gücünün Michael’a hak ettiği ikinci şansı nasıl verdiğine şaşıracaksınız. Filmde bugün dünyamızda hala var olan sosyal ve ırksal eşitsizliklere değinilmekte.

18- 21

 • Tür: Suç, Dram, Tarih
 • Yapım Yılı: 2008
 • Yönetmen: Robert Luketic
 • Oyuncular: Jim Sturgess, Kate Bosworth, Kevin Spacey

21 oyununun şifresi çözen bir ekip Vegas’ta iş başında. Ezbere ve takibe dayalı bir sistem geliştiren Kevin Spacey, bir ekip kurarak yüklü para kazanma peşine düşer. Ancak planları uygulamak oldukça zordur.

Kart sayma konusunda uzman olmak üzere eğitilen ve daha sonra Vegas kumarhanelerine milyonlar kazanmak için giden altı MIT öğrencisinin gerçeğe dayalı hikayesidir. Ben Campbell, M.I.T.’de genç, oldukça zeki bir öğrencidir. Boston’da başarılı olmak için çabalamaktadır. Daha sonra ise altı kişilik ekibe katılır.

19- Captain Phillips (Kaptan Phillips)

 • Tür: Macera, Biyografi, Suç
 • Yapım Yılı: 2013
 • Yönetmen: Paul Greengrass
 • Oyuncular: Tom Hanks, Barkhad Abdi, Barkhad Abdirahman

Bir Tom Hanks hayranı iseniz bu filmi kesim izlemelisiniz. Netflix te Hanks’in bir çok filmi bulunmakta. Captain Phillips de bunlardan bir tanesi ve kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında olan bir yapım.

Kaptan Phillips’in gemisinin 2009’da Somalili korsanlar tarafından kaçırılması ve mürettebatının nasıl hayatta kalabildiğiyle ilgili sürükleyici bir gerçek hayat hikayesidir.

20- Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi)

 • Tür: Aksiyon, Macera, Dram
 • Yapım Yılı: 2001
 • Yönetmen: Peter Jackson
 • Oyuncular: Elijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom

Yüzüklerin efendisi anlatmaya pek gerek yok sanırım. Dünyanın en iyi filmleri listelerinde en üst sıralarda görmeye alışkınız. Orta dünya ile ilgili hikayeleri sevmeseniz bile sinema dünyası adına bu üçlemeyi mutlaka izlemelisiniz.

Frodo Baggins, hobbitlerin yetişkinlik çağı olan 33 yaşında, amcası Bilbo’dan sihirli bir görünmezlik yüzüğüne sahip olur. Frodo, yüzüğün tüm dünyayı kontrol etme gücüne sahip olduğunu öğrenir ancak yüzük yok edilmelidir. Yüzüğü Crack of Doom’un volkanik ateşlerine atarak yok etmek için hobbitler, elfler, cüceler ve insanlardan oluşan bir kardeşlik oluşturulur. Korkunç görevlerinde kötü Sauron ve Kara Süvarileri tarafından yüzük aranmaktadır. En iyi Netflix filmleri içerisinde yer alan Yüzüklerin Efendisi aslında iyiyle kötü arasındaki bir mücadeledir. Frodo Kötülüğü yok etmeye çalışırken, kötülük de Frodo’yu yok etmeye çalışır. Saruman ve Gandalf, Sauron ve Tom Bombadil gibi aslında iyiyi ve kötüyü temsil eden birçok karakter çifti vardır.

21- Molly’s Game (Molly’nin Oyunu)

 • Tür: Biyografi, Suç, Dram
 • Yapım Yılı: 2017
 • Yönetmen: Aaron Sorkin
 • Oyuncular: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner

Gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı filmde Molly aslında olimpik bir kayakçıdır. Ancak sonrasında şans eseri yüksek meblağlı poker turnuvaları düzenlemeye başlar. İllegal olan bu turnuvalar sonunda FBI tarafından yakalanır ve kendisine bir avukat bulmak zorundadır. Bu zor durumdan onu sadece bir avukat kurtarabilir.

Jessica Chastain ve Idris Elba’nın başrollerini oynadığı filmi macera sevenlerin mutlaka izlemesini tavsiye ederiz. En iyi Netflix filmleri arasında olmasının nedeni ise sıkılmadan izlenecek bir biyografi olması. İzlemeye başladıktan sonra ise bitmesini istemeyeceksiniz. Gerçek bir hikaye olması da bu yapımı çok daha çekici yapıyor.

22- Inglorious Bastards (Soysuzlar Çetesi)

 • Tür: Savaş, Macera, Dram
 • Yapım Yılı: 2009
 • Yönetmen: Quentin Tarantino
 • Oyuncular: Brad Pitt, Diane Kruger, Eli Roth

Alman işgali altındaki Fransa’da, Almanların katliamından kurtularak Paris’e kaçan bir kadın olan Shasoanna ile film başlar. Paris’te sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir. Avrupa’nın başka bir köşesinde ise Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Quentin Tarantino’nun yönetmenliğinde tam bir başyapıt. Oyuncu kadrosu da bir çok Tarantino filmindeki gibi ünlü isimlerden oluşmakta. Oldukça başarılı bir kurguya sahip filmde Brad Pitt’in yanı sıra Christophe Waltz’de muhteşem oyunculuğu ile dikkat çekiyor.

23- John Wick

 • Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
 • Yapım Yılı: 2014
 • Yönetmen: Chad Stahelski, David Leitch
 • Oyuncular: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen

Bugün mükemmel bir aksiyon filmi izlemek istiyorsanız o zaman John Wick en iyi seçim olacaktır. Üstelik bu seri tam üç filmden oluşmakta. Yani ilk film bittiğinde üzülmeye gerek yok. Çünkü izleyecek iki muhteşem film daha bulunuyor. Kısacası, Keanu Reeves bizlere tam bir aksiyon şöleni yaşatıyor.

Emekliye ayrılmış bir tetikçi olan John Wick, bunun tadını çıkarırken eşinin yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Eşinden kendisine kalan en değerli dostu ve can yoldaşı ise köpeğidir. Ancak evine giren üç gangster onu da öldürür. John’un artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmamıştır ve tek istediği intikamdır. New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

24- Saving Private Ryan (Er Ryan’ı Kurtarmak)

 • Tür: Savaş, Dram
 • Yapım Yılı: 1998
 • Yönetmen: Steven Spielberg
 • Oyuncular: Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore

Gelmiş geçmiş en iyi savaş filmlerinin en üst sırasında bulabileceğiniz Er Ryan’ı Kurtarmak, üç oğlunu II. Dünya Savaşı’nda kaybeden bir annenin dördüncü oğlunun yaşadığını duymasını istemesi ile başlıyor. Ordu her yerde ona ait izler aramaya başlar fakat bu öylesine bir göreve dönüşür ki bir kişiyi kurtarmak uğruna bir çok askerin hayatı tehlikeye girer.

Filmin başındaki etkileyici savaş sahnelerinin etkisi, devamınında da muhteşem bir kurgu ile sürmekte. Yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı ve başrolünde Tom Hanks’i izlediğimiz tekrar tekrar izlenebilecek bir yapım.

25- The Green Mile (Yeşil Yol)

 • Tür: Suç, Fantastik, Dram
 • Yapım Yılı: 1999
 • Yönetmen: Frank Darabont
 • Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

Stephen King’in yazdığı hastalık, ölüm, iyilik ve kötülük üzerine etkileyici bir öykü. Gerçektende tek kelime ile olağanüstü bir film. Hatta biraz daha abartarak, görüp görebileceğiniz en iyi dram filmi de diyebiliriz.

Uzun süre etkisinden çıkmayacağınız filmde idama mahkum edilen John Coffey isminde bir adamın hikayesini izliyoruz. Bu cezaevinde baş gardiyan olan Tom Hanks ile aralarındaki ilişkinin anlatılmakta. Filmin yönetmeni Darabont, romana sadık kalarak öykünün büyülü duygusallığını beyaz perdeye taşımayı başarmış.

26- The Curious Case of Benjamin Button (Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi)

 • Tür: Dram, Fantazi, Romantizm
 • Yapım Yılı: 2008
 • Yönetmen: David Fincher
 • Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, F. Scott Fitzgerald’ın 1920’lerde yazdığı ve seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamı konu alan hikayesinin anlatıldığı filmdir. Sıradan olmayan bu adamın yaşadığı serüven içinde karşısına çıkan kişilerin ve yerlerin, bulduğu ve kaybettiği aşkların inanılmaz öyküsünü, hayatın keyiflerini ve ölümün hüznünü bizlere anlatıyor.

David Fincher’ın yönettiği filmde Brad Pitt ve Cate Blanchett’i başrollerde izliyoruz. Gerek mizahi yanı gerek romantik ve fantastik yanı bu filmi kesinlikle izlenmesi gerekenler listelerinin en başlarında yer almasını sağlıyor.

27- The Walk (Tehlikeli Yürüyüş)

 • Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi
 • Yapım Yılı: 2015
 • Yönetmen: Robert Zemeckis
 • Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Charlotte Le Bon, Guillaume Baillargeon

Fransız ip cambazı Philippe Petit, 1974 yılında Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki boşlukta yürümek gibi kariyerinin belki de en tehlikeli denemesini yapmaya çalışır. Hocası Papa Rudy’nin yardımı ile tüm engellere ve risklere meydan okuyarak kulelerin arasına ip gerip bu tehlikeli yürüyüşü gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Uluslararası bir ekibin desteğiyle, Başkan Richard Nixon’ın istifa edebileceğini açıklamasından bir gün önce kulelerin arasına çelik kabloları yerleştirir. O günlerde henüz tamamlanmamış olan ve kısmen kullanılan kulelerin arasında yürüyen Petit, tüm dünyanın ilgisini çekecektir.

Senaryosu “To Reach the Clouds” adlı otobiyografik kitaptan uyarlan filmin yönetmenliğini Robert Zemeckis’in üstleniyor. Akıcı ve sıkılmadan izleyebileceğiniz başarılı bir yapım.

28- The Intouchables (Sıkı Dostlar)

 • Tür: Biyografi, Komedi, Dram
 • Yapım Yılı: 2011
 • Yönetmen: Olivier Nakache, Éric Toledano
 • Oyuncular: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

Yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanan zengin bir aristokrat olan Philippe evde kendisine yardımcı olması için Driss’i işe alır. Driss ise yeni hapisten çıkmıştır ve bu iş için hiç de uygun değildir. Bu ikili bir şekilde birbirlerine benzemektedir. Tamamen farklı dünyalara aittirler ve her konuda farklı zevkleri vardır. Ancak tüm bunlara rağmen, hem olağan dışı hem de bir o kadar güçlü bir dostluk kurarlar.

Mutlaka izlemeniz gereken bu film netflix komedi filmleri alanındaki en iyilerden bir tanesi. Lupin dizisinden tanıdığımız Omar Sy filmin başrolünde. Ayrıca filmin gerçek bir yaşam hikayesi olması da oldukça etkileyici bir faktör. Dostluk üzerine yapılmış en sağlam filmlerden bir tanesi demek de çok doğru olacaktır. Bazı filmler için bu film daha uzun olmalıydı diye düşünürsünüz, işte en iyi netflix filmleri arasına giren Sıkı Dostlar kesinlikle öyle bir fim.

29- Usual Suspects (Olağan Şüpheliler)

 • Tür: Suç, Gizem, Gerilim
 • Yapım Yılı: 1995
 • Yönetmen: Bryan Singer
 • Oyuncular: Kevin Spacey, Gabriel Byrne, Chazz Palminteri

Sinema tarihinin en şok edici filmlerinden bir tane olan Usual Suspects, unutulmaz replikleri ile de hafızalarınızdan silinmeyecek bir yapım. Film, San Pedro’da bir geminin güvertesinde Kayzer Söze’nin Keaton’ı vurmasıyla başlar. Gemi yanar ve FBI ajanı Jack Baer ve gümrük ajanı Dave Kujan, gemide neler olduğunu araştırmaya başlar. Yangından sağ çıkan iki kişiden biri, Roger ‘Verbal’ Kint ve diğeri ise bir Macar suçludur. ‘Verbal’ Kint ise dokunulmazlık karşılığında olay hakkındaki tüm hikayeyi altı hafta öncesinden başlayarak anlatır.

Kevin Spacey’nin efsanevi bir performans gösterdiği filmin yönetmen koltuğunda ise Bryan Singer oturmakta. Ters köşe yapan filmlerin ilk örneklerinden biri olan yapım günümüzde bile halen popülaritesini korumakta ve en iyi netflix filmleri arasında olmayı kesinlikle hak etmektedir.

30- About Time (Zamanda Aşk)

 • Tür: Komedi, Dram, Fantastik
 • Yapım Yılı: 2013
 • Yönetmen: Richard Curtis
 • Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

Ailesindeki tüm erkeklerin zamanda seyahat etme yeteneğine sahip olduğunu öğrenen Tim geçmişindeki utanç verici anlara giderek onları değiştirmeye çalışır. Kısa bir süre sonra ise Londra’ya taşınır ve Mary’e aşık olur. Tim, gizli yeteneğini ilişkilerine yeni bir boyut getirmesi için kullanmaya başlar ve bu sayede her adımı hatasız yapmayı planlar. Ancak bir süre sonra sorunları bu şekilde çözemeyeceğini ve hataların hayatın gerekli birer parçası olduğunu fark edecektir.

Keyifle izleyeceğiniz filmin konusu başlarda biraz absürt gibi görünsede sonradan sizi direk olarak içine çekmekte. Biraz komedi, biraz romantizm ve biraz da dramın olduğu etkileyici bir yapım.

31- Rocketman

 • Tür: Biyografi, Dram, Müzik
 • Yapım Yılı: 2019
 • Yönetmen: Dexter Fletcher
 • Oyuncular: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden biri olan ve muhteşem parçalara imza atan Elton John’un Royal Müzik Akademisi’nden başlayan ve süperstarlık basamaklarını tırmanmasını konu olan film aynı zamanda söz yazarı Bernie Taupin ile olan dostluğunu da anlatıyor. Ünlü müzisyenlerin veya müzik gruplarının hayatlarını konu alan biyografi filmlerini beğeniyorsanız Rocketman’i de mutlaka izlemelisiniz.

Filmin başrolünde yer alan Taron Egerton gerçekten de çok iyi bir oyunculuk sergilemekte. Şarkılar, kostümler ve harika danlar ile Elton John’u çok daha yakından tanıyoruz. Belki de onun dünya müzik sektörüne yaptığı inanılmaz etkileri çoğumuz bilmiyor bile. Ancak bu film sayesinde bir müzik dahisi olduğunu çok daha iyi anlayoruz.

32- The Invention of Lying (Yalanın İcadı)

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantizm
 • Yapım Yılı: 2009
 • Yönetmen: Ricky Gervais, Matthew Robinson
 • Oyuncular: Ricky Gervais, Jennifer Garner, Jonah Hill

Dünyanın hiç yalan söylenilmeyen bir yer olduğunu düşünebilir misiniz? Bu sorunun cevabının hayır olduğunu hepimiz bilsek de The Invention of Lying filminde dünya böyle bir yer. Hiç kimse yalan söylemiyor. Ancak bir gün ezik bir adam olarak görünen Mark farkında olmadan yalan söyler. Bu onun inanılmaz bir buluşu haline gelir ve yalan söyleyerek bu hiç yalan söylemeyi bilmeyen dünyada eğlenmeye başlar.

Keyifle izlenebilecek filmin başrolünde Ricky Gervais bulunuyor. Bu özgün senaryon bizleri eğlendirmeyi başarırken aynı zamanda biraz da düşünmemizi sağlıyor.

33- Unbroken (Boyun Eğmez)

 • Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram
 • Yapım Yılı: 2014
 • Yönetmen: Angelina Jolie
 • Oyuncular: Jack O’Connell, Miyavi, Domhnall Gleeson

Gerçek bir hayat öyküsünün anlatıldığı filmde bir olimpiyat koşucusu olan Louis Zamperini’nin yaşam öyküsü konu alınıyor. II. Dünya Savaşı’ndan dolayı iptal edilen olimpiyatlara katılamayan Zamperini gönüllü olarak savaşa katılır. Ancak okyanusta geçirdikleri bir kaza sonrası iki arkadaşı ile 47 gün su üzerinde mahsur kalır. Sonuç olarak onları kurtaran düşman taraf olan Japon Deniz Kuvvetleridir ve onlar da esirleri aşırı çalıştırarak işkence yapmaları ile bilinmektedir.

Yıllardır ekranlarda izlediğimiz Angelina Jolie bu filmde yönetmenlik koltuğunda oturmakta. Film eleştirmenleri ve izleyenler tarafından başarılı eleştiriler alan yapım en iyi netflix filmleri arasında olmayı da kesinlikle hak etmekte.

34- The Dirt

 • Tür: Biyografi, Komedi, Dram
 • Yapım Yılı: 2019
 • Yönetmen: Jeff Tremaine
 • Oyuncular: Douglas Booth, Iwan Rheon, Machine Gun Kelly

Los Angeles’ta kurulan ve 1981 yılında “Too Fast for Love” albümüyle müzik dünyasına giriş yapan grubun hikayesini izliyoruz. Müzikal biyografi filmlerini sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gerek bir yapım. Hele hele zamanında Mötley Crüe dinlediyseniz, o zaman bu filmi izlememek gibi bir seçeneğiniz kesinlikle bulunmuyor. Her anı müthiş keyifle izlenecek bir rock ve metal efsanesinin anlatıldığı, başarılı oyunculukların yer aldığı müthiş bir yapım. Bu tarz müziğe çok fazla aşina olmasanız bile 80’li yıllardaki rock müzik dünyasını tüm çıplaklığıyla The Dirt’de görebilirsiniz.

Film, 2001 yılında grup üyeleri tarafından yazılan “The Dirt: Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band” adındaki kitaptan beyaz perdeye uyarlanmıştır. Grubun 80’li yıllarda müzik dünyasındaki yükselişi anlatılmaktadır.

35- King Arthur: Legend of the Sword (Kral Arthur: Kılıç Efsanesi)

 • Tür: Aksiyon, Macera, Dram
 • Yapım Yılı: 2017
 • Yönetmen: Guy Ritchie
 • Oyuncular: Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law

Arthur henüz çocukken babası öldürülür. Bunun üzerine amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazandığı bu hakkı kendisinden alınan Arthur ise büyüdüğünde kim olduğunu bilmemektedir. Şehrin arka sokaklarında çalışan ve kariyerinde başarılı olmak isteyen biridir. Ancak efsane kılıcı taştan çekmeyi başarınca tahtın gerçek varisinin kendisi olduğunu anlar. Bütün hayatı bir anda değişir. Bundan sonra artık tahtı almak için amcasına karşı mücadele etmesi gerekmektedir. Fakat bu göründüğü kadar kolay olmayacaktır.

Başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Jude Law’ın yanı sıra Charlie Hunnam da dikkat çekici bir performans sergiliyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise bir çok müthiş filmini izlediğimiz Guy Ritchie oturuyor.

36- Interstellar (Yıldızlararası)

 • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram
 • Yapım Yılı: 2014
 • Yönetmen: Christopher Nolan
 • Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Dünya üzerinde insan yaşamı sona ererken, bir grup araştırmacı insanlık tarihinin en önemli görevini üstlenirler. Galaksimizin ötesine yolculuk ederek, insanlığın yıldızların ötesinde yaşamını sürdürebilmesinin mümkün olup olmadığını araştırmaya giderler. Amaçları ise bir solucan deliğinden geçip boyut değiştirerek insanlık tarafından daha önce ulaşılamamış noktalara ulaşmak ve insanlık için yeni yaşam alanları bulmaktır. Muhteşem bir görsel şölen ve inanılmaz bir senaryoya sahip süper bir yapım dersek abartmış olmayız.

Christopher Nolan imzalı bu müthiş yapımda Matthew McConaughey ve Anne Hathaway baş rolleri paylaşmakta. Efsane filmler arasında yerini çoktan almış olan Interstellar’ı izlemediyseniz eğer, bu akşam ilk yapacağınız iş en iyi netflix filmleri arasında yer alan bu yapımı hemen izlemek olmalı.

37- Oblivion

 • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 • Yapım Yılı: 2013
 • Yönetmen: Joseph Kosinski
 • Oyuncular: Tom Cruise, Morgan Freeman, Andrea Riseborough

Jack Harper (Tom Cruise), dünyada kalan çok az sayıdaki uçak tamircisinden biridir. Korkunç bir tehditle yıllar boyu süren bir savaşın ardından hayati kaynakları çıkarma görevinin bir parçası olmuştur. Yeryüzünden kilometrelerce yukarıda yaşamaktadır. Jack düşmüş bir uzay aracından bir yabancıyı kurtarır. Kadının gelişi ile bildiği her şeyi sorgulamaya başlar. Sonrasında ise insanoğlunun kaderini değiştirmesine neden olacak bir dizi olaylar başlar. Gelecekte yaşayan bir adamın kendi geçmişiyele yüzleşmesinin anlatıldığı filmde insanlığı kurtarmak için mücadele etmeye başlar. Bu durum ise onu bir kurtuluş ve keşif yolculuğuna doğru götürecektir.

Zaten başarılı olan filmde Tom Cruise ve Morgan Freeman birlikteliği de oldukça etkileyici bir yapımın ortaya çıkmasını sağlayan etkenlerin başında gelmekte.

38- 300 (300 Spartalı)

 • Tür: Aksiyon, Dram
 • Yapım Yılı: 2006
 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Oyuncular: Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham

M. Ö. 480 yılında geçen Thermopylae savaşının anlatıldığı efsanevi yapımın baş rolünde Gerard Butler oyunuyor. Filmde, Sparta ordusu ile Pers ordusu arasında başlayan savaş tüm Yunanistan’ın Persler’e karşı birlik olmasını sağlamıştır. Sparta Kralı Leonidas ve 300 Spartalının Pers Kralı Xerxes’in büyük ordusuna karşı savaşı anlatılmaktadır. Muhteşem savaş sahneleri ile hafızalardan çıkmayan efsane bir film olmayı başarmıştır.

Ayrıca Gerard Butler’ın oyunculuk kariyerinin de zirvesinde olduğu bir yapım olduğunu da belirtmeliyiz. Aksiyon sinemasının görsel efektler ile birleşiminin nasıl sonuçlar ortaya çıkardığını merak edenlerin de mutlaka izlemesi gereken bir yapım.

39- Split (Parçalanmış)

 • Tür: Korku, Gerilim
 • Yapım Yılı: 2016
 • Yönetmen: M. Night Shyamalan
 • Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson

Kişilik bozukluğu olan Kevin, 23 farklı insanı kendi bünyesinde barındırmaktadır. Yer altında bir sığınağa kaçırdığı üç kızı kapatan Kevin onlara bu kişiliklerini tanıtır. Bazıları iyi bazıları ise kötü olan bu karakterler ile karşılaşan kızlar buradan kurtulmak için akıllıca davranarak bir plan yapmak zorunda kalırlar. Film, zamanla yükselen gerilimi ile bu türün en iyi örnekleri arasında yer almakta. Özellikle psikolojik gerilim filmlerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bu yapım en iyi netflix filmleri arasındaki yerini de hak ediyor.

James McAvoy’un bir çok farklı karakteri çok iyi bir şekilde canlandırması filmi de oldukça başarılı bir seviyeye taşımakta. Filmin yönetmen koltuğunda ise pek çok ünlü filmden hatırlayacağınız M. Night Shyamalan oturmakta.

40- Looper (Tetikçiler)

 • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 • Yapım Yılı: 2012
 • Yönetmen: Rian Johnson
 • Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt

Bruce Willis ve Joseph Gordon-Levitt’i bir araya getiren Looper’da kullanılması yasak olan zaman yolculuğunu sadece mafya kullanabilmektedir. Birinden kurtulmak istediklerinde onu 30 yıl önceye gönderirler. Burada da Joe gelen kişinin işini bitirir. Ancak olaylar Joe’nun gelecekteki halinin geçmişe gelmesi ile bir anda değişir.

Zaman yolculuğu konulu filmleri sevenlerin kaçırmaması gereken kaliteli bir yapım. Temposu yüksek ve aksiyon dolu yapımda oyunculuklar da üst seviyede. Filmde Emily Blunt’da Willis ve Gordon-Levitt’e eşlik ediyor. Looper, bilim kurgu ve aksiyonun birlikte olduğu nadir güzel filmlerden bir tanesi olarak fark yaratıyor. Konunun orijinal olması da filmi çok daha izlenilebilir yapıyor.

41- Dangal

 • Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram
 • Yapım Yılı: 2016
 • Yönetmen: Nitesh Tiwari
 • Oyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

Hint filmlerinin en başarılı örneklerinden bir tanesi olan Dangal, olimpiyat oyunlarına kadınlar güreşi dalında katılan kardeşleri konu alıyor. Babaları tarafından yetiştirilen ve hiç bir profesyonel eğitim almayan kızların olimpik başarıları tam bir azim ve kararlılık örneği. Toplum baskısına karşı koyan baba, kızlarının yeteneklerine güvenip her zaman onları destekliyor. İlham vereci bu başarı öyküsü senaryosu ve oyunculukları ile de dikkat çekiyor.

Hint sinemasının ünlü yıldızı Aamir Khan’ın başrolünü oynadığı yapım aile sıkılmadan izlenebilecek filmler kategorisinde en üst sıralarda yer alıyor. Filmin süresinin uzunluğu ise pek fazla anlaşılmıyor çünkü konu size öyle bir içine çekiyor ki zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor bile.

Sonuç Olarak…

Netflix en iyi filmler listesinde elbette yüzlerce film saymak mümkün. Uzun lafın kısası, bugün hangi filmi izlesem diye düşündüğümüzde, netflix film önerileri listemizde bulunan filmlerden bir tanesini seçebiliriz.

2021 yılından bir film bu listeye girebilir mi bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Böyle bir durumda netflix film önerileri listemizi güncellemekten elbette mutluluk duyarız.

Eğer hepsini izlediyseniz o zaman sizlerinde en iyi netflix filmleri tavsiyelerinizi yorumlara bekliyoruz. Ayrıca özel formülasyon ile yapılan en iyi korku gerilim filmleri ve en iyi aksiyon filmleri sıralamalarına da bir göz atabilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Tarihinin En Zengin İnsanı Kim?

2000 Yılı Sonrası En İyi 37 Yerli Türk Komedi Filmi