in , ,

Çocuklarına Sağlıklı Yemekler Yedirebilmek İçin Yemek Sanatçısı Olan Anne

Yemek sanatçısı ve bir anne olan Laleh Mohmedi, sıradan malzemeler ile tabaklarda yenilebilir şaheserler yaratıyor. Tıpkı bir ressamın fırça ve tuvalini kullanarak yaptığı resimler gibi Mohmedi’de pide ekmeği, erişte ve marul ile sanat eseri tabaklar hazırlıyor.

Yemek pişirme ve düzenleme işleminin sonucunda dünya çapında sevilen kurgusal pop kültür karakterleri ortaya çıkıyor. Bu tabaklardaki her şeyin yenilebilir olduğunu düşündüğümüzde, bunun gerçekten etkileyici bir başarı olduğunu anlıyoruz.

Mohmedi birkaç yıl önce yiyeceklerle tabaklar yapmaya başlamış. “Kızım için krepleri biraz daha eğlenceli olması adına bir aslan haline getirdim, o da bunu kesinlikle çok sevdi.” diyor. O zamandan beri Mohmedi bu tasarımlarını her gün daha da iyileştiriyor.

Tabakların üç boyutlu olmasının sırlarından biri (yüz özellikleri gibi) patates püresi kullanmaktan geçiyor. Patatesleri diğer gıdalar ile eşleştirerek karakterlere uygun pigmentler yaratıyor. “Montajı beş dakikadan iki saate kadar sürebilir” diye açıklıyor Mohmedi.

Yemek sanatçısı ve bir anne olan Laleh Mohmedi, sıradan malzemeler ile tabaklarda yenilebilir şaheserler yaratıyor.

Tıpkı bir ressamın fırça ve tuvalini kullanarak yaptığı resimler gibi Mohmedi’de pide ekmeği, erişte ve marul ile sanat eseri tabaklar hazırlıyor.

Bu tabaklardaki her şeyin yenilebilir olduğunu düşündüğümüzde, bunun gerçekten etkileyici bir başarı olduğunu anlıyoruz.

Tabakların üç boyutlu olmasının sırlarından biri (yüz özellikleri gibi) patates püresi kullanmaktan geçiyor.

Laleh Mohmedi: Instagram

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Pop Kültürü Karakterleriyle Renkli ve Sevimli Pastalar Oluşturan Pastacı

İki Sevimli Golden Retriever’ın Muhteşem Dostluğu