in ,

Efsane Yabancı Dizi Karakterlerini, Eserlerine Eşsiz Bir Şekilde Yansıtan Sanatçı

Erol Ahmet Turhan, Ankara’da yaşayan bir sanat öğretmeni. Bir çok farklı dizide ve filmde yer alan karakterleri eserlerine yansıtan sanatçının, efsane haline gelmiş yabancı dizilerdeki karakterler üzerine yaptığı çalışmalar oldukça dikkat çekmekte. Turhan, yabancı dizi karakterlerinin yanı sıra ülkemizden de Şener Şen, Cahit Berkay, Barış Manço, Levent Kırca ve Erkin Koray gibi bir çok efsane sanatçıya da çalışmalarında yer veriyor.

“Kendimi bildim bile resmin içindeyim. Daha okula bile başlamamışken her hafta bir boyama kitabı bitiren bir çocuktum ama tabii bu alana akademik olarak lisede başladım. Lise görsel sanatlar öğretmenimin teşvikleri ve yardımıyla güzel sanatlar okumaya karar verdim.” diyor Turhan, FarklıFarklı ile yaptığı röportajda.

Don Draper – Mad Men

“Çoğu resimle uğraşan insan resim yaparken ki hazdan ve çalısmayı bitirdikten sonraki gururdan haberdardır. Ben bunu sürekli yaşamayı seviyorum, çizim sırasında düşüncelerimi daha iyi toparladığımı düşünüyorum.”

“Bunu plastik sanatların tek bir alanında degil heykel, baskı yada illüstrasyon yaparken de yaşıyorum ancak resim uzmanı oldugum branş olduğu için yeri farklı, tabiki portre de öyle.”

Floki – Vikings

“Kendimi keşfettikçe en keyif aldığım çizimlerin portre olduguna karar verdim ve kendi tarzımı da geliştirdiğimde bugün gördüğünüz çalışmalar ortaya çıkmaya başladı.”

“Sanatta kendini keşfetme süreci bitmez ve yönelimleriniz sürekli olarak değişir, kendini yeniler ve gelişir. Bende buna devam edip kendi sanatımı oluşturmayı ve benden sonrakilere bunu en güzel şekilde aktarmayı amaçlıyorum.”

Sherlock Holmes

Erol Ahmet Turhan‘a en sevdiği eserini sorduğumuzda ise “En sevdiğim resim diye bir ayırım yapamam bunu tahmin edebilirsiniz. Her resim bana bir şeyler katıyor ve her seferinde geliştirmeye daha iyisini ortaya koymaya gayret ediyorum. Bu yüzden bugün birisini seçersem yarın yeni çalışmamla fikrim hemen değişebilir.” diyor.

Michael Scofield – Prison Break

Başarılı sanatçının çalışmalarının tüm detaylarını twitch yayınlarından detaylı olarak izleyebilir ve aynı zamanda instagram hesabını takip ederek en son eserlerinden haberdar olabilirsiniz.

Erol Ahmet Turhan, Ankara’da yaşayan bir sanat öğretmeni.

Walter White – Breaking Bad
Uthred – The Last Kingdom

Sanatçının efsane haline gelmiş yabancı dizilerdeki karakterler üzerine yaptığı çalışmalar oldukça dikkat çekici.

Night King – Game of Thrones
Arya – Game of Thrones

Turhan, yabancı dizi karakterlerinin yanı sıra ülkemizden de Şener Şen, Cahit Berkay, Barış Manço, Levent Kırca ve Erkin Koray gibi bir çok efsane sanatçının portresini çizmekte.

Şener Şen
Cahit Berkay

“Kendimi bildim bile resmin içindeyim. Daha okula bile başlamamışken her hafta bir boyama kitabı bitiren bir çocuktum ama tabii bu alana akademik olarak lisede başladım.”

Eleven – Stranger Things
Flash

“Lise görsel sanatlar öğretmenimin teşvikleri ve yardımıyla güzel sanatlar okumaya karar verdim.”

Fatih Sultan Mehmet – Rise of Empires: Ottoman
Elena Gilbert – The Vampire Diaries

“Çoğu resimle uğraşan insan resim yaparken ki hazdan ve çalısmayı bitirdikten sonraki gururdan haberdardır. Ben bunu sürekli yaşamayı seviyorum, çizim sırasında düşüncelerimi daha iyi toparladığımı düşünüyorum.”

Ragnar Lotbrok – Vikings
Barney – How I Met Your Mother
Tokyo – La Casa De Papel

“Her resim bana bir şeyler katıyor ve her seferinde geliştirmeye daha iyisini ortaya koymaya gayret ediyorum.”

Picasso – Genius
Michael Jordan – The Last Dance

Erol Ahmet Turhan: InstagramTwitch

FarklıFarklı, Erol Ahmet Turhan’ın eserlerini gösterim hakkı iznini almıştır.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Böğürtlen, Çilek, Yaban Mersini ve Kahvenin Yaşam Müthiş Döngüleri

Photoshop Sihirbazından İnanılmaz Tasarımlar