in

Zekice Tasarlanmış Bir Artı Bir İskandinav Apartman Dairesi

birartibir1

Küçük ancak inanılmaz fonksiyonel olan bu İskandinav apartman dairesi İsveç’in Goteburg kentinde yer alıyor ve Avlhem tarafından tasarlanmış. Evin girişinden itibaren beyaz duvarlar ve güneş ışığının içeri yansımasıyla parlak bir ortam bizi karşılıyor.

birartibir2

Salonun ortasında bulunan bölme sayesinde oturma odası ve yatak odası aynı odada bulunuyor. Bu durumun zor olacağını düşünenler bu tasarımı gördüğünde ne kadar kullanışlı olduğuna karar vereceklerdir.

birartibir3

Salonda ikili koltuk ve küçük şık iki masa bulunurken, en dikkat çeken detay ise aydınlatmalar oluyor. Tavandan sarkan lambalar yerine yerden yükselen değişik şekillerdeki lambalar tercih edilmiş.

birartibir4

Yatak odası kısmı ise tam odayı ikiye bölen duvarın dibindeki yatak ile başlıyor. Duvardaki iki resim ve minik sade bir kitaplık çok başarılı. Aydınlatma ise bu sefer yerden değil de duvardan yapılarak kitap okuyanlar için güzel bir düşünce olmuş.

birartibir5

Salonun diğer tarafı ise duvara monte televizyon ve hemen altında kullanışlı bir sehpa bulunurken yine şık bir sandalye ile süslenmiş. Salonu ikiye bölen duvarın oturma odası tarafında ise güzel bir bank bulunuyor. Bu bank da çiçekler için ayrılmış.

birartibir6

Evin mutfağı, ufak bir balkona sahip. Mutfak tasarımı da ahşap bir masa ve yine beyaz renk eşyalar ile tasarlanmış. Evin genel konsepti burada da bozulmamış ancak mutfağın sağ duvarında seçilen duvar kağıdı da müthiş görünüyor.

birartibir7

Evin bir de minik giyinme odası bulunuyor. Buraya ardiye de diyebiliriz. Büyük bir ayna ve büyük bir saatli takvimin bulunduğu oda tasarımı sayesinde giyinmeye yer bırakmış. Küçük bir tabure ile de buradaki eksik tamamlanmış.

birartibir8

Balkon ise muhteşem. Rengarenk apartmanları gören balkonda dört kişi rahat rahat kahve keyfi yapabiliyor. Çiçekler de balkonun her tarafına yayılmış durumda. Yaşam alanlarının kalitesi ile gerçekten muhteşem bir ev dekorasyonu böylece tamamlanmış.

birartibir9

 

 

Ormanın İçinde Çadır Görünümlü Modern Ev

Kedi Eldivenleri