in , , ,

Zaha Hadid’in Etkileyici Mimari Eseri Galaxy SOHO

Zaha Hadid’in en ikonik binalarından biri olan Pekin’deki Galaxy SOHO, efsanevi mimarın tüm yeteneklerini göstermektedir. Bu harika yapı, 2012 yılında tamamlanmış ve birbirine bağlı dört yumurta şeklindeki yapıdan oluşmuş organik formda bir çalışma olarak tasarlanmış.

Devasa Mimari Yapı

Mimari fotoğrafçılığıyla tanınan fotoğrafçı Andres Gallardo, Pekin’e yaptığı son gezide, binanın fotoğraflanması çalışmasını bitirdi. Sanatçı, devasa mimari yapının harikulade fotoğraflarını tüm dünyaya sundu.

Ailesinden İlham Alan Fotoğraçı

Gallardo, altı yıl önce ilk kamerasını aldıktan hemen sonra mimari fotoğrafçılığa yönelmiş. Mimar olan ailesinden ilham alan fotoğrafçı, mimarlık yoluyla görsel hikaye anlatımı konusuna karşı kendini daha fazla tutkulu bulmuş. Şimdi ise dünyayı, çağdaş ve klasik mimariyi fotoğraflayarak gezmekte.

Advertisement

Zaha Hadid’in Eserlerini Fotoğraflamak Onu Anlamanın Bir Yolu

Gallardo için, Zaha Hadid’in eserini fotoğraflamak onun vizyonunu ve fikirlerini daha iyi anlamanın bir yolu. Her eğrinin ve çizginin detaylarına dalmış olan mimari fotoğrafçılar, belgeledikleri binaların görünümü ve hislerine dair eşsiz bir bakış açısına sahip oluyor.

Gallardo, büyük çağdaş mimari eserleri gezip fotoğraflarken, diğer kişisel projelerine dönüşen zanaatını da geliştirmeye devam ediyor.

Advertisement

Advertisement

Tüm Fotoğraflar: Andres Gallardo

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Hayatımızı Kolaylaştıran 12 Başarılı Ürün

Dünyanın En Minik Ofisi Sao Paulo’da Bir Duvarın İçerisine Yapıldı