in ,

Yiyip İçmenin Bedava Olduğu Kafe

Bir kafe düşünün, yemekler ve içecekler bedava olsun, istediğiniz kadar yiyip içebilirsiniz ve bu yiyip içtikleriniz için hiç bir ücret de vermenize gerek yok. Biraz ütopik bir düşünce gibi geliyor ilk başta ancak kafede geçirdiğiniz dakika başına ücret alındığını düşündüğünüzde olay biraz değişiyor. Dakikası 22 kuruş olarak bir deneme yapmaya karar veren İngiltere’nin Manchester kentindeki bir kafe, insani ölçülerde tüketim yapılırsa bu modelin başarılı olabileceğine inanıyor.

En Uzun Süre Kalan Kişi Bir Yazar Olmuş

Bir ev ortamına sahip olan kafede şimdiye kadar en uzun süre kalan kişi ise bir kitap yazarı olmuş. Toplam 11 saat kitap yazan kişi kafenin en uzun süre kalan müşterisi olarak rekoru elinde tutuyor. Biz de arkadaşımız ile kafeye gidip çayımızı veya kahvemizi yudumlayabiliriz ancak iki kişi gittiğimiz için bu sefer hesap da iki katı tutacaktır. 22 kuruştan 30 dakikanın 6.6 tl yaptığını düşünürsek bu aslında gayet makul bir ücret fakat kafe İngiltere de olduğundan bu ücreti yaklaşık 4 lira olan sterlin ile çarpmamız gerekecektir.

Yöntem Müşteriler İçin Çok Çekici

Bu ilginç modelin ülkemizde tutması pek olası gibi görünmese de İngiltere’de de biraz zor olabilir. Ancak yine de müşteriler için gayet çekici bir yöntem olduğundan herkes bu kafeye en az bir kere gitmek isteyecektir. İç dekorasyonu da oldukça sıcak ve keyifli görünen kafenin işletmesi şimdiye kadar gayet iyi gidiyor. Bu durumun devam edip etmeyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hipnotize Edici ve Modern 21 Ev İçi Merdiven

Görenleri Şaşkına Çeviren 24 İşe Yaramaz Tasarım