in ,

Yeşillikler Arasında Modern Ahşap Kare Ev

Doblle Arquitetura” mimarlık şirketi tarafından tasarlanan bu minimalist ev, Brezilya’nın Porto Alegre kentinde yer alıyor. Projenin amacı evin ilkel şeklini göstermek ve manzaraya açık bir hale getirmek. Işıkların ve gölgelerin dengesi ile evin görünümü zenginleşmekte ve aynı zamanda hacim olarak doğaya müdahale etmemektedir.

Bu ev, farklı konum olasılıklarıyla entegre olabilen ince bir kare kutu. Büyük camlar ve müşterinin elde etmek istediği mahremiyete bağlı olarak açılıp kapanabilen ahşap paneller birbiri ile uyumlu görünmekte.

Bir kare şeklinde olan ev, 8 metre genişliğinde ve 8 metre uzunluğunda bir alan oluşturuyor ve toplam 64 metrekare.

Normal bir evde bulunan tüm odaların bulunduğu yapıda sosyal aktiviteler de düşünülerek iç tasarım tamamlanmış.

Evin tüm tasarımı, çevre üzerindeki etkiyi en aza indirmiş ve iç konforla birleşen müthiş bir yapı oluşturulmuş.

Proje, su ve güneş enerjisi gibi kaynakların rasyonel kullanımı, yağmur suyunun toplanması ve yeniden kullanılması, yüksek verimli aydınlatma, yüksek verimli tuvaletler, yağmur suyu cihazları kullanarak içme suyu talebini azaltan uygulamalar ile donatılmış.

Özel bir tasarım ile çatılardan ısı kazanımı ve yağmur suyu akışının korunması sağlanmakta. Yüksek güneş yansıtma ve yeşil çatıya sahip dış yüzeyler seçilerek, ısı etkisi azaltılmış, iç ortamın mükemmel kalitesini sağlanmış. Yaşayanlar için oldukça modern bir alan tasarlanmış.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Disney Prenseslerini Gerçekçi Yüz Oranlarıyla Yenileyen Sanatçı

Günlük Eşyalardan Esinlenerek Yapılan Modern Seramikler