Yazlıkta İskandinav Sadeliğinin Getirdiği Güzellik

iskandinavyazlik1

Yazlık dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen ya da istediğimiz ilk unsur sakinlik olacaktır. Bütün yıl çalışmanın stresini atmak isteyeceğimiz bu mekan da herşeyin sade olması bize çok sakin bir ortam yaratabilir.

Mimari dendiğinde akla gelen İskandinav yapılarından birine ise Danimarka’da bir yazlık olarak rastlıyoruz.

iskandinavyazlik11

Sadeliğin ön planda olduğu bu evde dinlenmek ve tüm stresten kurtulmak ana hedef. Aklımızı karıştırabilecek hiç bir fazla eşyaya yer verilmediği gibi teknolojik ürünler de evin içerisinde yer almıyor.

iskandinavyazlik12

Doğanın tam içindeki evde ağırlık beyaz renginde elbette. Beyaz rengi ağırlıklı olsa da ahşap yapı bu beyazı örtüyor ve ön plana çıkıyor.

iskandinavyazlik10

Abartılı bir sadelik gibi görünebilir ilk başta evin içerisi fakat bu aslında ev sahiplerinin isteği doğrultusunda yapılan bir tasarım. Elbise askıları bile doğal görünümlü.

iskandinavyazlik9

Doğa yürüyüşleri ve bisiklet gezilerinin de yapılabildiği bölge de tabiata hayran kalmamak mümkün değil. Böyle bir yerde ısınmak için de elbette soba kullanılmakta.

iskandinavyazlik8

iskandinavyazlik6

iskandinavyazlik5

iskandinavyazlik4

iskandinavyazlik3

iskandinavyazlik2

 

Deniz Akgül

“Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz… Biraz da dinlenelim ve eğlenelim” temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum… Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz…

Yorum Gönder