in ,

Meyve Tabağı ile Çocuklarımız Meyvelerini Eğlenerek Yiyor

Eğlenceli Meyve Tabakları Tasarlayalım

Biraz eğlenceli bir meyve saati için meyve tabağı tasarımımızı çok güzel şekillerde tasarlayabiliriz. Bunun için günlük yediğimiz meyveleri kullanabiliriz. Çocuklarımıza güzel bir sürpriz yapabiliriz. Bu güzel bir sürpriz için bu yazıdaki tasarımlardan bir tanesini seçebiliriz.

Yaz meyvelerinden karpuz, çilek, kavun, şeftali, üzüm, kiraz, armut gibi yiyecekleri tasarımlarımızda kullanabiliriz. Kış meyvelerinden de mandalina, portakal, nar, kivi ve elma gibi meyveler çok işimize yarayacaktır.

Meyve Tabağı Yapmak Bir Çeşit Sanat

Bazı tasarımlar çok zor görünebilir ancak zamanla onları da yapabilecek duruma geleceğiz. Biraz inceledikten sonra her birinin yapımının gayet basit olabileceği anlaşılıyor. Sadece bir kaç tanesini yaparken zorlanabiliriz. Onları da bu işte biraz uzmanlaştıktan sonra denemekte yarar var.

Meyve tabağı tasarımı da aslında bir çeşit sanat diyebiliriz. Kendi kendimize de üretebileceğimiz doğaçlama tabakları da bir süre sonra ortaya çıkabiliriz. Hatta ilk denememizde bile güzel bir tasarım yapabiliriz. Önemli olan sadece biraz süre harcamak ve bir kaç tasarımı örnek almak. Üstelik harcayacağımız kısa zaman sayesinde çocuğumuzu uzun bir süre meşgul tutabiliriz. Eğlendirici bir meyve tabağı tasarımı ile tabakta bulunan meyveler hemen bitecektir.

meyve tabağı

Bu tasarımları yapmanın sanat olduğunu ispatlayan bir video ile devam edelim…

Eğlenceli Meyve Tabakları Çocukların İlgisini Çeker

Eğlenceli bir tabak hazırlamak kısa sürdüğünden ve genellikle çocuklar tarafından çok hoş karşılandığından bu yöntemi denemenin hiç bir eksi yönü yoktur.

Pek beğenilmezse de kaybettiğimiz en fazla 2-3 dakikalık tabak tasarım süresi olacaktır. Çocuğumuz yaptığımız tabağı beğendiğinde kendisi bile bu tarz bir tabak yapmak isteyecektir. Biz de ona güzel bir tasarım yapmasını, bu sayede öğretebiliriz.

meyve tabağı

Üstelik bazı tabakları yapmak için çok da fazla meyveye de ihtiyacımız yok. Bazı örneklerde göreceğiniz gibi sadece 2 veya 3 farklı meyve ile de güzel meyve tabakları yapılabiliyor.

meyve tabağı

Üzüm ve muz ile yapılan yunus figürleri veya ananas ve çilek ile yapılan süpermen amblemi gibi basit fakat eğlendirici tabakları kolayca hazırlayabiliriz.

En güzel örneklerden bir tanesi ise üçüncü sırada yer alan elma, muz ve mandalina taneleri ile yapılan tropik ağaç tabağı. Yapımı hem çok kolay hem de inanılmaz eğlendirici bir tasarım.

Bu noktada biraz da videolarda bu eğlenceli tasarımlara bakmakta yarar var. Toplam 10 adet eğlenceli tabak yapımı…

Diğer Eğlenceli Meyve Tabağı Tasarımları

meyve tabağı
meyve tabağı
meyve tabağı


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılbaşı Ağacı Süslemesi İçin İlham Verici 30 Muhteşem Tasarım

Eşsiz ve Kaliteli 21 Muhteşem Sandalye