in ,

Yapboz ve Sanat Ünlü Tablolar ile Bir Araya Geldi

Yapboz ve sanat, stres giderici faaliyetlerdendir, neden bu ikisini birleştirmenin bir yolu olmasın? Hem beynimizi hem de ruhumuzu dinlendiren bir hobi olan yapboz yapmayı, bir çoğumuz pandemi döneminde evimizde geçirdiğimiz zaman içerisinde keşfettik. Elbette daha önceden de yapboz, yani dünyaca bilinen ismi ile puzzle hayranı olanlar vardır. Ancak bu hobi, pandemi döneminde evde yapılan ve aklımızı meşgul eden bir faaliyet olduğundan oldukça fazla rağbet gördü.

Van Gogh Yapboz

Kanada’nın Montreal şehrinde bir şirket olan bulmaca üreticisi Eurographics, sanat tarihinden ikonik başyapıtları evinizin rahatlığında kendi sanat galerinizi oluşturmanızı sağlayan 1.000 parçalı yapbozlar olarak tasarlıyor. Bu tasarımlar sayesinde dünyanın en ünlü sanat eserlerini tanımakla kalmıyor aynı zamanda bu eserlerin her bir noktasının da nasıl yapıldığını tek tek anlıyoruz.

İlk bakışta bu eserlerin nasıl oluyor da bu kadar ünlü oluyor diye düşünenlerdenseniz o zaman bu puzzle tasarımlarını bitirmeniz sizleri ikna edecektir. Her bir parçada eserlerin ne kadar ihtişamlı olduğu çok daha iyi anlaşılıyor.

Frida Kahlo Yapboz

Yapboz tutkunları Frida Kahlo ve Salvador Dali’den ilham alan dekupajlarda Sürrealizmin yaratıcı görüntülerini keşfedebilirler. Frida Kahlo’nun otoportresi, Meksikalı sanatçının kişisel hayatını eşsiz sembolizm ile keşfediyor. Tasarımı tamamladığınızda, yeşillik, kelebekler, yusufçuklar, maymun, kedi, kolye ve sinek kuşu gibi farklı unsurları tanıyacaksınız. Benzer şekilde, Dali bulmacası da, ressamın en ünlü eserlerinden biri olan “Eriyen Saat”in görselidir. Bulmacayı tamamladığınızda, Dali’nin farklı sanatsal tarzında bir uzman olacaksınız.

Aynı şekilde, Post-Empresyonist hareketin hayranları, Vincent van Gogh’un en sevilen resimlerinden biri olan “Starry Night”ı evlerine getirebilirler. Bu renkli yapboz, Hollandalı sanatçının eserlerinin birçok parçaya bölünmüş bir kopyasını içeriyor.

Bu güzel sanat bulmacalarını görmek için aşağı kaydırın ve Eurographics’ten daha fazla tasarım görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hem beynimizi hem de ruhumuzu dinlendiren bir hobi…

Frida Kahlo Yapboz

Bu zarif 1000 parçalı yapboz bulmacalarla sanat tarihini keşfedin.

Salvador Dali Yapboz

İkonik başyapıtları evinizin rahatlığında kendi sanat galerinizi oluşturmanızı sağlayan 1.000 parçalı yapbozlar

Salvador Dali Yapboz

Yapboz tutkunları Frida Kahlo ve Salvador Dali’den ilham alan dekupajlarda, sürrealizmin yaratıcı görüntülerini keşfedebilirler.

Edvard Munch Yapboz
Jan Vermeer

Post-Empresyonist hareketin hayranları, Vincent van Gogh’un en sevilen resimlerinden biri olan “Starry Night”ı evlerine getirebilirler.

Van Gogh

Eurographics: Web Sitesi – Facebook – Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Bölmesi Birbirinden Ayrılmış Modern Banyo

Çiçek Halı Yapımı Muhteşem Görüntüler Ortaya Çıkardı