Yapay Zeka ve Etkileşimi Birleştirecek “Yaşayan” Mimari

Sanatçı Philip Beesley Yapay Zeka ve Etkileşimi Birleştirecek ve “Yaşayan” bir mimariyi oluşturmayı hedefliyor.Disiplinli sanatçı ve mimar Philip Beesley sanat eserlerinde böyle geniş bir dizi teknolojiyi ve sistemi bir araya geliyor.

Yapay-Zeka-Yaşayan

300.000 bireysel bileşenden oluşan parça, Toronto’nun liman bölgelerindeki endüstriyel zemine karşı sergilendi.

3B baskılı aydınlatma bileşenleri ve bir takım kimyasal yağ ciltler oluşturmak üzere , organik kimyasallar ve diğer çözeltilerin birleşimini içeren özel cam eşyalar kullandı.

Beesley araştırmasının temelinde araştırma, mimarinin gerçekte “canlı” olup olmadığı sorusudur.Neredeyse her tasarım seviyesinde yapay zekanın bulunduğu kendiliğinden onarılmış yapılar veya derin tepki veren organik ortamlar için olasılık vardır.

Yapay-Zeka-Yaşayan

Neredeyse her tasarım seviyesinde yapay zekanın bulunduğu kendiliğinden onarılmış yapılar veya derin tepki veren organik ortamlar için olasılık vardır.

Yapay-Zeka-Yaşayan

Karmaşıklık ve akılcı fikirlerden bağımsız olarak, eserler derinden estetik olarak ilgi çekici, doğrudan bilimkurgunun dışındadır.

Tavsiye

Yapay-Zeka-Yaşayan

Beesley, Living Architecture Systems Group’un direktörü ve Waterloo Üniversitesi’nde Mimarlık Okulu’nda profesördür. Çalışmalarını web sitesinde ve Vimeo‘daki çeşitli video ve röportajlarında bulabilirsiniz..

Yorumları Gör (0)

Cevap Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

© 2019 FarkliFarkli.com

Yukarı