in ,

Volkswagen, Klasik Beetle Modelini Elektrikli Araca Dönüştürüyor

Volkswagen, klasik modellerini modern elektrikli araçlara dönüştürerek teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyor. Daha çevre dostu bir araç elde etmek için, Volkswagen Grubu ile eClassics işbirliği yaparak elektrikle çalışan VW Beetle modelini ürettiler. Dönüştürülmüş e-Beetle’da elektrikli motor, 1 vitesli şanzıman ve Volkswagen’in tamamen elektrikli arabası “e-Up!” modelini örnek alan bir batarya bulunuyor. Eski ve yeninin bir araya getirildiği araçta, VW Beetle’ın eski görünümü korunarak çağdaş bir dokunuş ile yenilenmiş.

Duygusal Bir Yenilik

Volkswagen Grubu Bileşenleri Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Schmall “Elektrikli Beetle, klasik otomobilimizin cazibesini geleceğin hareketliliği ile birleştiriyor. Volkswagen Grubunun yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor ve tarihi araçlarımızı biraz da duygusal bir şekilde yeniliyoruz. Ayrıca Beetle sahipleri için en yüksek kalite parçaları kullanarak profesyonel bir dönüşüm çözümü sunuyoruz.” diye açıklıyor .

Saatte 150 km Hız Yapabilmekte

E-Beetle sadece 1270 kg ağırlığında ve performansı hemen hemen normal modeli ile aynı. Sadece dört saniyenin altında 50 km’ye ve sekiz saniyenin üstünde 80 km hıza ulaşabilmekte. Elektrikli Beetle’ın en yüksek hız ise saatte 150 km. Akü sistemi ise her biri 2,6 kWh kapasiteli 14 modüle sahip. Bu lityum-iyon piller kümülatif olarak 36,8 kWh’ye kadar enerji sağlıyor. Sürücüle, endişe etmeden 200 km’lik bir yola çıkarabilir. Beetle’nin enerjisi biterse, bir saatlik hızlı şarj ile 150 km yol alabilmekte.

Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleşen 2019 Uluslararası Motor Show’da tanıtıldı

E-Beetle modeli, Eylül ayında Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleşen 2019 Uluslararası Motor Show’da tanıtıldı. Başarılı konsept, daha tarihi bir araba dönüşümünün ufukta olabileceği ve Volkswagen’in bir e-Porsche modelinin yakında gelebileceğini gösteriyor.

VW Beetle’ın eski görünümü korunarak çağdaş bir dokunuş ile yenilenmiş.

Dönüştürülmüş e-Beetle’da elektrikli motor, 1 vitesli şanzıman ve Volkswagen’in tamamen elektrikli arabası “e-Up!” modelini örnek alan bir batarya bulunuyor.

E-Beetle sadece 1270 kg ağırlığında ve performansı hemen hemen normal modeli ile aynı.

Sadece dört saniyenin altında 50 km’ye ve sekiz saniyenin üstünde 80 km hıza ulaşabilmekte.

Beetle’nin enerjisi biterse, bir saatlik hızlı şarj ile 150 km yol alabilmekte.

via: designboom, tüm fotoğraflar: Volkswagen

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Danimarka’daki Bu Çember Bahçeli Kent, Gerçek Olamayacak Kadar Mükemmel Görünüyor

“Mister Global” Yarışmacıları Ulusal Kostümlerini Giyince Ortam Bir Anda Hollywood Filmine Döndü