in ,

Ünlü ve Çok Başarılı 16 İnsanın Hobisi

Bir hobi sahibi olmak, işten uzakta olmanın ve dinlenmenin iyi bir yoludur, dünyanın en başarılı insanlarının bile hobileri vardır.

En başarılı insanlar yaşamda sadece yemek yemekten, uyumaktan ve çalışmaktan daha fazlası olduğunu bilir, bu da hayatın tadını çıkarmakla ilgilidir.

Sosyal mesafe nedeniyle şu anda çok fazla boş zamanımız bulunmakta, şimdi bir hobi edinmek için harika bir zaman, bu da ek beceriler geliştirmenize yardımcı olabilir.

Şu anda, koronavirüs salgınının ortasında, kendinizi sosyal açıdan mesafeli ve daha çok boş zamanı olan biri olarak bulabilirsiniz. Öyleyse, şimdi bir hobi edinmek için harika bir zaman, bu sadece stresi azaltmakla kalmayıp aynı zamanda daha başarılı olmanıza da yardımcı olabilir.

Bill Gates’in briçe ilgisi ve Richard Branson’un satranç tercihinden Michelle Obama’nın koşma aşkına ve Kate Middleton’ın boyama sevgisine kadar, 18 başarılı insanın alışkanlıklarına bakıyoruz.

Örneğin bir müzik aleti çalmak yaratıcılığınızı, analitik becerilerinizi ve motor becerilerinizi canlandırabilir. Okumak, farklı zeka türlerini artırabilir ve egzersiz yapmak zihinsel keskinliğe yardımcı olabilir.

Richard Branson satranç oynuyor

Branson maceracı tarafıyla tanınmakta ve Virgin Group’un kurucusunun uçurtma sörfü yapan ve açık denizlerde takılan birçok fotoğrafını görmüş olabilirsiniz. Ama en sevdiği hobisi çok daha fazla zihinsel bir aktivite gerektiren satranç oynamak.

“Bence satranç sadece dünyadaki en iyi oyun olabilir. Taktikler, planlama, cesaret ve risk alma gibi pek çok farklı sporun en büyük yönlerini bir araya getiriyor, ayrıca bir fincan çay içebilir ve oyun oynarken genellikle sohbet edebilirsiniz!”

Branson, yaşamı boyunca binlerce oyun oynadığını ve öğleden sonralarının her zaman sahilde geçirdiğini ve çoğu zaman çocuklarıyla satranç oynadığını söylüyor.

Sundar Pichai kriket izliyor ve oynuyor

Alphabet şirketinin CEO’su Sundar Pichai büyük bir kriket hayranı. Pichai, Bu sporu lisede oynamış ve hala ara sıra oynamayı sevmekte.

Boş zamanlarında YouTube’dan (bir Alphabet şirketi) yeni beceriler edinmeyi seviyor. Örneğin, kısa süre önce pizza yapımına başladığını ve yemeği internette sıfırdan nasıl hazırlanacağını öğrendiğini söylüyor.

Bill Gates briç oynuyor

Gates’in “eski moda” olduğunu düşündüğü birkaç hobisi var ve milyarder kendisinin “hevesli bir briç oyuncusu” olduğunu söylüyor.

Ayrıca tenis oynamayı seviyor ve çocuklarıyla zaman geçirmeyi favori bir eğlence olarak görüyor.

Jack Dorsey doğa yürüyüşü yapıyor

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, 2011’de Twitter ve Square’i ilk kez tam zamanlı çalıştırırken, her güne bir tema ayırıyordu. Bu, dikkat dağınıklığı ortadan kaldırıyor ve o günün görevlerini hızla hatırlamasına ve yeniden odaklanmasına izin veriyor.

Dorsey, cumartesi günlerini doğa yürüyüşe ayırıyor.

Meryl Streep örgü örüyor

Ödüllü aktris Meryl Streep, örgü örmeyi sevdiğini ve hatta “Doubt” filminde giydiği şalını elle ördüğünü söylüyor.

Streep, sette geçirdiği zamanının çoğunu örgü örmeye harcadığını ve hobinin terapatik olduğunu düşündüğünü itiraf ediyor: “Benim için bu düşüncelerimi toplamak ve düşünmeyi (yaşamı) anlamak için bir yer… bu bir tür temizlik yeri.”

Aslında tonlarca ünlü, özellikle de çekimler arasında sette öldürecek bol vakti olan oyuncular boş zamanlarını örgü örerek geçirmeyi seviyor. Listede Julia Roberts, Ryan Gosling ve Christina Hendricks de bulunuyor.

Kate Middleton resim yapıyor

Son yıllarda, en çok satan kitaplar listesinin en üstünde yer alan yetişkin boyama kitapları dünyayı kasıp kavurdu.

Kocası Prens William’a göre, Cambridge Düşesi bile renklendirmenin cazibesine kapılmış durumda.

Ortaya çıkan trendin savunucuları, uygulamanın stresi azaltmaya ve düşüncelerini düzenlemeye yardımcı olabileceğini söyleyerek, meditasyon ve farkındalık uygulamalarına alternatif olarak yetişkin boyama kitaplarını önermektedir.

Tom Hanks eski daktiloları topluyor

Oyuncu ve film yapımcısı Tom Hanks, 1978’den beri eski daktiloları topluyor ve her gün bir tane kullanıyor çünkü birinde yazı yazmanın getirdiği sesi, hissi ve kalıcılığı seviyor.

Hanks, “The New York Times” için “Bir daktiloda yazdığınız her şey kulağa harika geliyor. Bir teşekkür notu, edebi bir başyapıtla aynı ağırlıkla yankılanıyor,” diyor.

Sergey Brin tam bir adrenalin bağımlısı

Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, boş zamanlarında yapabileceği herhangi bir şekilde vücudunu sınırları zorlamayı seviyor. Buna hokey, jimnastik, paraşütle atlama ve yüksek uçan trapez de dahil.

Marissa Mayer yemek yapıyor

Eski Yahoo Genel Müdürü Marissa Mayer, San Francisco dergisine yaptığı açıklamada, yemek yapmayı her zaman sevdiğini söyledi.

“Sanırım çok bilimsel olduğum için. En iyi aşçılar kimyagerlerdir” diyor. Pişirmeye pratik bir yaklaşım getirirken, cupcake ve donut tariflerini analiz eden e-tablolar oluşturuyor.

“Hobilerim aslında beni iş yerimde daha iyi yapıyor” diyor. “Olaylara bakmanın iyi ve yenilikçi yollarını bulmama yardımcı oluyorlar.”

Steve Wozniak, Segway polo oynuyor

Görünüşe göre Segway polo da bir spor ve Apple kurucu ortağı bunu yapmakta. Bu sporun en büyük dünya turnuvalarından biri olan Segway polo Dünya Kupası’nın adı Woz Challenge Cup’dır. Oyun dört çeyrekte oynanır ve her takımdan beş oyuncu rakibin kalecisini geçmeye çalışır.

Wozniak “Segway polo, takvimimi engelleyebilecek tek şey” diyor.

Angelina Jolie silah topluyor

Angelina Jolie benzersiz bir hobisi olan başka bir Hollywood oyuncusu: Ailesiyle bıçak koleksiyonu yapıyor.

Jolie, annesinin onu çocukken hançerlerle tanıştırdığını ve bu hobiyi oğlu Maddox’a aktardığını söylüyor. Ona verdiği bıçak ağızlarının donuk olduğunu, böylece kendine zarar veremeyeceğini ve hançer alımlarına her zaman “şiddet hakkında tartışmaların” eşlik ettiğini söylüyor.

Conan O’Brien ile yapılan bir röportajda, Jolie yeteneklerini bir kelebek bıçağıyla gösteriyor ve silahlara olan hayranlığının tarihten geldiğini açıklıyor.

Larry Ellison yelkenciliğe meraklı

Amerika Kupası yat yarışını kazanmaya olan sevgisi hakkında Oracle CTO’su ve eski CEO’su ile röportaj yapıldığında, Ellison, “Sigara içmiyorum, ama yelken yapıyorum” cevabını verdi.

Ellison, 1966’da 22 yaşında Kaliforniya’ya taşındıktan kısa bir süre sonra bir yelken kursuna katılmış ve 25 yaşında, ilk teknesine sahip olmuş.

Oprah Winfrey kitap okuyor

Winfrey çalışmadığı zamanlarda kitap okuyor.

“Hiçbir şey, tek bir şey veya etkinlik değil, iyi bir okuma deneyiminin yerini tutamaz – farklı bir ülkeye gitmek, farklı bir alana, kelimeler ve dil yoluyla olur”, diye yazıyor web sitesinde.

Ayrıca geçmişte kitapların en çok satan durumuna ulaşmasına yardımcı olan “Oprah Kitap Kulübü” için de zaman ayırmakta.

Michelle Obama koşuyor

Eski First Lady daha önce bir sohbette hobilerinden birinin egzersiz yapmak olduğunu söylemişti. The New York Times’a göre, sabah 4: 30’da uyanarak koşu için koşu bandına çıktığı biliniyor.

Nicole Kidman bahçe işleri ile uğraşıyor

Vogue ile yaptığı bir öportajda Kidman, hayatı hakkında şunları söylemişti: “Bir çiftliğimiz var ve organik bir sebze bahçem var. Bu daha önce bilmediğim bir yol. Annem her zaman bahçededir. Kız kardeşimin bahçeleri. Ve bende bahçe hobisine uydum ve bu sadece bir hobi. “

Kidman, Temmuz ayında, kendi evinde yetiştirdiği güllerinin Instagram’da “Bu yaz evde yetiştirdiğim son güllerim” başlığıyla bir fotoğraf paylaşmıştı.

David Solomon, DJ’lik yapıyor

Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon geceleri gece kulüplerinde DJ’lik yapıyor.

Fortune’un En Güçlü Kadınları için bir panelde, “İnsanlar benim bu hobim olduğunu görmeye başladığında ve müzikle ilgilendiğinde, 24 yaşındaki bir analist ‘Hey David, bu konudaki gönderinizi gördüm ve parçanızı duydum’ diyordu. Sizinle bağlantı kurmak istiyorlar, firmaya nasıl geldiklerinden bahsediyorlar. Bu insan olmakla ve kendinizi açmakla ilgili. Hepimiz özel hayatlarımızı iş dünyasında yaptığımız şeyden çok ayrı tutardık ve bu değişti.”

Ayrıca, bir tutku bulmanın ve keşfetmenin, uzun saatler ve sonsuz seyahatlerin insanları ezip tükettiği bir kariyerde, uzun ömürlülük için çok önemli olduğunu söylüyor.

Kaynak: BI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ödüllü ‘Foodtopia’ Projesinden 10 Komik ve Eğlenceli Yiyecek Fotoğrafı

Yeni Zelanda’da 100 Gündür Yeni Vaka Görülmedi