Şu Anda Okunan
Ünlü fizikçi Yeni bir Dünya Hakkında Konuşuyor

Ünlü fizikçi Yeni bir Dünya Hakkında Konuşuyor

Dubai’deki Dünya Hükümet Zirvesi’nde konuşan Michio Kaku, önümüzdeki 20 yıl içinde hayatımızın nasıl ilginç hale gelecekleri hakkında konuştu.

Kaku konuşmasına, yıllar içinde dilimizin gelişeceğini ve teknolojideki gelişmelere ayak uyduracağını söyleyerek başladı. “Bilgisayar” sözcüğünün dilden çıkacağını söyleyen ünlü fizikçiye göre, “bilgisayar” terimine ihtiyacımız olmaz, çünkü vücudumuzdan sokaklara kadar her şey bilgisayar içerecektir.

“Yeni bir dünya hakkında konuşuyoruz. Üç boyutlu yazıcıların hayatımızdaki dokuyu değiştirebileceği bir geleceği anlatan Michio Kaku, “Hayallerinizi oluşturabileceğiniz bir gelecek” dedi. Ayakkabıdan kuyumcuna kadar kendimize göre birçok şey üretebiliriz. Yarının dünyasında, çocuğunuza bir oyuncak isterseniz internetten indirip onu oturma odanıza yazdırmak kadar basit olacağını iddia etti.

Salondan bahsetmişken, sadece Michio Kaku’nun aklında duvarlarla ilgili konuşabileceğimiz bir gelecek olduğunu söyleyelim. Gelecekte akıllı duvar kağıtlarına sahip olacağız “diyen Kaku,” Bu kağıt, bugünün bilgisayar ekranlarında olduğu gibi istediğimiz bilgileri bize gösterebilir. Sadece duvarlarla konuşacak değil, onlardan cevaplar alacağız. Bu nedenle, geleceğin dünyasında gelişen teknoloji, iç mimarimizi etkileyecek ve duvarlarımız Telefon, Laptop ve TV ekranının işlevlerini görebilecek.

Tavsiye

Ünlü fizikçi, geleceğe dair tahminlerine ve bizi her yere götürecek Özerk arabalara anında çevirebilen “mercekler” ile devam etti.

Kaku, “mükemmel kapitalizm” olarak tanımladığı bir gelecekte ilerlemiş olduğumuza, aracıları kaldırmamıza ve kazananın tüm toplum olacağına inandığını söyledi.

Yorumları Gör (0)

Cevap Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

© 2019 FarkliFarkli.com

Yukarı