in

Ultra Modern Cam Ev

ultramodernev1

Modern tasarımları ile bilinen Los Angeles’lı mimar Steve Hermann, Santa Barbara’da ki bu tasarımı ile ultra modern bir cam ev çalışmasına imzasını atmış. 5 Yatak odası, 5 tuvalet, 1 mutfak ve 1 sanat galerisi olan evin dış cephesi ise tamamen camdan oluşuyor. Mimar aslında evi ilk olarak kendi için tasarlamış fakat daha sonra karar değiştirerek 35 milyon dolara satışa çıkartmış.

Geniş Yaşam Alanları Olan Cam Ev

Evin bir başka özelliği ise şimdiye kadar yapılmış en minimalist tasarım olması için projeye başlanması. Bu özelliği ölçmek elbette imkansıza yakın ancak cam ev içerisinde olabildiğince az ve öz eşyanın kullanıldığı ve yaşam alanlarının oldukça geniş olduğu kesin. Geniş yaşam alanına sahip cam ev muhteşem bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra modernliği açısındanda diğer tüm cam evlere örnek bir yapı olarak gösteriliyor.

İlk bakışta tek kat olarak görünen ev arka tarafındaki bahçenin aşağıya eğim alması ile iki kat olarak tasarlanmış. Çevresinde ağaçların da bulunması tüm duvarların cam olma fikrini daha da öne çıkartmış.

Evin içerisindeki sanat galerisi ise sonradan araba galerisi olarak düzenlenmiş. Her açıdan gerçekten ultra modern bir ev diyebiliriz.

ultramodernev2

ultramodernev3

ultramodernev4

ultramodernev5

ultramodernev6

ultramodernev7

ultramodernev8

ultramodernev9

ultramodernev10

ultramodernev11

ultramodernev12

ultramodernev13

ultramodernev14

ultramodernev15

ultramodernev16

Fotoğraflar: Wm MacCollum

Modern Ofisler Serisi: Airbnb

Havuz Keyfinde Son Nokta 20 Havuz Tasarımı