in

Tyson Fury, Deontay Wilder’ı Devirerek Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Oldu

ABD’li Deontay Wilder’ı nakavtla mağlup eden Tyson Fury, Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır siklet şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

Las Vegas’da bulunan MGM Grand Garden Arena’da yapılan ünvan maçında WBC şampiyonluğunu elinde tutan ve korumak için sahaya çıkan Deontay Wilder ile eski şampiyon Tyson Fury karşı karşıya geldi.

Son zamanların en heyecanlı boks maçlarından birisine sahne olan müsabakada Tyson Fury rakibine büyük üstünlük kurdu ve Deontay Wilder’i 7. rauntta nakavtla yenerek şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

34 yaşındaki Deontay Wilder, 41’i nakavtla olmak üzere 42 maçını kazanmıştı ve bu maçta kariyerindeki ilk yenilgiyi almış oldu. Tyson Fury ise 21’i nakavtla 30. karşılaşmasından galip ayrıldı.

İkili arasında daha öncede bir maç yapılmıştı. Bir önceki maç Los Angeles kentindeki Staples Center’da 2018 yılında gerçekleşmiş ve Wilder, rakibini 9 ve 12. rauntta iki kez düşürmeyi başarmıştı, Fury ise müsabakanın büyük bölümünde rakibinden daha atak bir performans sergilemiş ancak her iki boksörün tüm çabalarına rağmen müsabaka beraberlikle sonuçlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yok Artık 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları Kimler?

Cengiz Ünder Attı Roma Lecce’yi 4-0 Yendi