in ,

Televizyonları Kapalıyken Görünmez Yapan İnanılmaz “Ortam Modu”

Bu yılın başlarında Samsung, QLED TV’lerini açıklamıştı ancak daha ilginç olan şey, QLED’in doğru renk sunumuna ve Samsung TV’nizi tam anlamıyla tv yapan başka bir özellikti. Samsung’un Ortam Modu olarak bilinen bulunan bu özellik, televizyon kapatıldığında büyük bir siyah kare olmaktan çıkmasına, ancak görülebilir olmayan zarif bir çerçeve haline getiriyor.

Duvar ile Aynı Görüntü Ekranda

Samsung tarafından oluşturulan algoritma, tv’nin arkasındaki duvarın görüntüsünü tam olarak oluşturarak TV’nin kullanımda olmadığında pratik olarak “kaybolabileceğine” dair inandırıcı bir yanılsama yaratabiliyor. Ortam modu, ekranın yüzen hava durumu güncellemelerini ve hatta etrafındaki alanı tamamlayan manzarayı görüntülemesini sağlayan bir seçim galerisi galerisine de sahip.

Ortam Modu Tasarım Yarışması Başladı

Dezeen ile işbirliği yapan Samsung, Ortam Mod Tasarım Yarışması‘nı başlattı ve yakında çok daha fazla seçilebilir tema hazır olacak gibi görünüyor. Bu yarışmanın katılımcıları Berlin’de IFA 2018’de sergilenecek.

QLED Teknolojisi Sayesinde

Bu temaların hepsi, neredeyse doğru renk sunumuna izin veren QLED teknolojisinden yararlanıyor. Tasarımlar, kayan nesnelerin ve genişletilmiş alanların yanılsamalarını yaratıyor ve akıllı televizyonunuza TV şovlarını ve filmleri izleyen bir ekran olma yeteneğinden çok daha fazlasını veriyor.

Sanki Bir Tablo

Bazı Ortam Modu temaları, televizyonu bir tabloya, bazıları bildirimleri veren ya da zamanı söyleyen sanat parçalarına dönüştürürken, diğerleri ekranı bir tür beyaz tahtaya dönüştürebiliyor. Hatta bazıları televizyonun ayna veya pencere gibi hareket etmesine izin veriyor!

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bisiklete Binmeyi Daha Güvenli Hale Getiren Ödüllü Reflektör

Bir Milyon Dolarlık “Hydrocar” Açık Arttırmada