Tek Kişilik Minimalist ve Yenilikçi Dubleks Ev

Hayallerimizdeki evde oturmak hepimizin gerçekleştirmek için çalıştığı bir düşünce. Bu düşünceyi hayata geçirebilmek için her gün çalışıp didiniyoruz. Küçük ve sevimli bir ev bile bazen hayalimizi gerçekleştirmeye yetebilir.

Campos Studio isimli tasarım şirketi Kanada’nın Vancouver şehrinde yenilikçi bir ev tasarımına imza attı. İç dekorasyonunu minimalist olarak niteleyebileceğimiz bu ev dış tasarımıyla ise oldukça ilgi çekiyor.

Mükemmel Aydınlatma

Evin aydınlatması geceleri dışarıdan mükemmel görünüyor. Bu farklı tasarımda evin giriş kapısı sokak tarafında değil iç kısımda bulunuyor.

Bahçede Keyif

Ön kapıdan geçen yoldan aynı zamanda arka kısımdaki bahçeye de geçilebiliyor. Bahçede, istediğimiz sebze veya meyveleri yetiştirebileceğimiz toprak alanlar bulunmakta.

Giriş ile bahçe arasındaki yükseklik farkı evin içerisinde giriş kapısından sonra yer alan büyük dikdörtgen bir taşın merdiven olarak kullanımı ile dengeleniyor.

Salonda kullanılan eşyalarda da sadelik ön planda tutulmuş.

Mutfak ise oldukça modern ve büyük dairelerin mutfakları kadar geniş.

Giriş kapısının yanındaki merdivenlerden üst kata çıkılıyor.

Merdivenlerde ise ahşap kullanılmış. Yukarı çıkarken sol tarafta kalan yuvarlak cam ise çok güzel bir detay olarak göze çarpıyor.

Bu modern evin üst katında ise yatak odası bulunuyor.

Fotoğraflar Ema Peter Photography

FarklıFarklı Mimari Yazıları

FarklıFarklı Mimari Yazıları

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Yorum Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.