Şu Anda Okunan
Taslak Defterinden Muhteşem Suluboya Çalışmalarını Paylaşan Sanatçı

Taslak Defterinden Muhteşem Suluboya Çalışmalarını Paylaşan Sanatçı

Doğru rengi seçmek herhangi bir resmin temel taşıdır. Bazıları için süreç doğal olarak gelişebilir, ancak tuvalleri için doğru paleti bulmak için özel dikkat gösterenler de vardır. Sanatçı Jowita Marczuk, manzaraları renk gradyanlarına ve etkileyici resimlere nasıl böldüğünü Instagram hesabında eskiz defterini paylaşarak bizlere gösteriyor.

Almanya’nın Heidelberg şehrinde yaşayan Marczuk çevresinde bulunana pastoral yapılardan ilham alıyor. Suluboya çalışmalarının birçoğu kırsal alanda yapılan yürüyüşler sırasında oluşuyor. Her sayfa, ışığın, rengin ve kompozisyonunun dikkatli gözleminin bir sonucu. Sanatçı, “Suluboya hakkında sevdiğim şey şeffaflık, kağıda yayılması ve verdiği his çok farklı” diye açıklıyor.

”Sürecin tadını çıkarıyorum” diyor. “Renk karışımlarının nasıl davrandığını, kağıt üzerinde nasıl ortaya çıktıklarını ve ne tür duygular uyandırabileceklerini keşfediyorum.” Bu eskizler, sanatçının boyaları ve fırçalarıyla beraber fotoğraflanarak tüm boyama sürecini gözler önüne seriyor.

Marczuk’un çalışmalarının baskılarını ve orijinallerini Etsy mağazasından satın alabilir ve onu Instagram’da takip ederek sanatçının en son eserlerini görebilirsiniz.

Tavsiye

Jowita Marczuk: Web sitesi – Facebook – Instagram – Etsy

Yorumları Gör (0)

Cevap Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

© 2019 FarkliFarkli.com

Yukarı