in , ,

Tarihi Kişiler Günümüz İnsanları Olarak Yeniden Tasarlandı

Fotoğraf icat edilmeden önce, bazı ünlü tarihi figürlerin nasıl göründüğünü anlamak için heykellere, tablolara ve yazılı açıklamalara güvenmek zorunda kalıyorduk. Örneğin, insanlar hala bunca yıldan sonra Napolyon’un gerçek boyunun ne olduğundan emin değiller. Grafik tasarımcı ve tarih aşığı Becca Saladin, günümüz insanı olarak bilinen bazı tarihi figürleri yeniden yaratmaya karar verdi. Çalışmanın sonuçları ise oldukça etkileyici.

Becca, çocukluğundan beri tarih ve arkeolojiden etkilendiğini söylüyor. “Bence insanlar geçmişi bir dizi olay olarak algılıyorlar; gerçekten hissedemeyeceğimiz veya dokunamadığımız bir film gibi bir şey. Bizi geçmişe yakınlaştıran şeylerin bizi gerçekten insancıllaştıran şey olduğuna inanıyorum” diyor.

Becca, en sevdiği tarihsel figür olan Anne Boleyn’in modern bir kadın gibi nasıl görüneceğini görmek için çalışmalar yapmış. Sanatçının, kendi merakını tatmin etmek başlatığı proje, Instagram’da binlerce takipçi kazanmasına yol açmış. Becca, çalışmalarına duyduğu destek ve ilgiden dolayı minnettar olduğunu ve bundan sonra ne olacağını görmek için sabırsızlandığını belirtiyor.

1- Nefertiti

2- Julius Caesar

3- Kraliçe Elizabeth I

4- Büyük İskender

5- Jane Austen

6- Anne Boleyn

7- Louis XIV

8- Louis XV

9- Marie Antoinette

10- İmparator Augustus

11- Abraham Lincoln

12- Caligula

13- Napolyon

14- Benjamin Franklin

15- Mona Lisa

16- Grace Kelly

Daha fazlası için: Instagram

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yaşındaki Çocuk, Engelli Köpek Yavrusu İçin Legolar ile Tekerlekli Sandalye Yaptı

Doğa ile İç İçe Konforlu Kabin