in , ,

Tam 300 Nespresso Kapsülünden Yapılan Geleceği Değiştirecek Bisiklet

Bisikletler her zaman çevre dostu ve sağlık için tercih edilen bir ulaşım şekli olmuştur. Açık havada bisikletle bir gezintiye çıkmak oldukça keyiflidir, üstelik doğayada hiçbir zarar vermeyiz. İsveçli “Vélosophy” şirketi Nestle ile ilgi çekici bir işbirliği yaparak doğayı koruma yolunda bir adım daha ileri gitmiş.

Sağlamlık ve Tasarımın Kusursuz Birleşimi

Geri dönüşümlü alüminyum kahve kapsüllerinden hazırlanmış “RE: CYCLE“, bir bisiklet girişimcisi olan Jimmy Östholm’un yaratıcı beyninin br ürünü. Kahve kapsüllerinin yapımında kullanılan alüminyum, “Vélosophy” şirketi tarafından sağlam ve başarılı bir bisiklet oluşturmak için kullanılmış. Sağlamlık ve tasarımın kusursuz bir birleşimi olan bu sistem, yenilenmiş bir geri dönüşüm örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Ünlü Nespresso Kahvesinden İlham Alan Mor Renk

RE: CYCLE“, Vélosophy’nin sade ve ikonik tasarım felsefesini, keskin kenarlı minimalist ve şık bir bisiklet ile sergiliyor. Bisikletin canlı mor çerçeve, Arpeggio’dan (ünlü Nespresso kahvesi) ilham alıyor. Buharla bükülmüş meşe ağacından üretilen taşıyıcı sepet, içecek seçiminizi sağlam tutmak için iki kullanışlı bir kayışla birleştirilmiş. Sınırlı sayıda üretilen bisiklet tam olarak 300 kahve kutusundan yaratılmış!

İkonik Tasarım

Nespresso’da pazarlama başkan yardımcısı olan Justin DeGeorge, “RE: CYCLE, sürdürülebilirliğe dayanan, alüminyum kahve kapsüllerimizin geri dönüşüm potansiyelini hayata geçiren ikonik bir tasarıma sahip” diyor. “Eşsiz işbirliğimiz, tekrar tekrar geri dönüştürülebilen alüminyumun etkin kullanımını gösteriyor.”

Piyasada Sadece 1000 Adet Bulunuyor

Sadece muhteşem bir mor renkte mevcut olmasına rağmen, piyasada sadece 1000 adet bulunuyor. Şirket sattığı her bisiklet için, Gana’daki genç kız çocuklarına okula gitmelerini sağlayan şık bir bisiklet alıyor! Şık ve akıllı olan bu bisikletler sadece bir geri dönüşüm ürünü değil, aynı zamanda dünyaya da yardımcı oluyor! “RE: CYCLE” geleceğin bisikleti…

İsveçli “Vélosophy” şirketi Nestle ile ilgi çekici bir işbirliği yaparak doğayı koruma yolunda bir adım daha ileri gitmiş.

Sınırlı sayıda üretilen bisiklet tam olarak 300 kahve kutusundan yaratılmış!

Tasarımcı: Vélosophy

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirleri Daha Yeşil Nasıl Yapabiliriz? Bu Yeni Modül İşe Yarayacak Gibi…

Dünyanın İlk Gitar Şeklindeki Oteli Florida da Açıldı