in ,

Sular Üzerinde Yüzen Lüks Ev

Arkup No.1″ isimli yüzen ev sular üzerindeki lüks bir yapı. Hollandalı mimar “Waterstudio.nl”den Koen Olthuis tarafından tasarlanan “Arkup”, Olthuis’in gelecekteki yaşam alanlarına ve yükselen deniz seviyelerinin ve taşkınların iklim değişikliğinin getirdiği zorlukların yanı sıra artan dünya nüfusunun ihtiyaçlarına odaklandığı gerçek bir yüzen evdir.

4 yatak odası (her biri kendi özel banyosuyla donatılmıştır) lüks “tekne-evi” elbette bir yat olarak düşünülemez. Muhteşem mimarisi ile sular üzerinde yüzen bu yapı tam bir dünya harikası diyebiliriz.

TIME Magazine’in dünyanın en etkili insanları listesinde 122. sırada yer alan Olthuis ve firması yüzen yapılar ve evler konusunda uzmanlaşmış bir şirket.

Hollanda’nın üçte biri geri kazanılmış arazidir ve deniz seviyesinin altında bulunmaktadır, bu nedenle su bazlı konular onun benzersiz bir bakış açısına sahip olduğu alanlardır. “Arkup No.1″ veya resmi olarak “Arkup # 1” 1325 metre kare alana sahip iki katlı lüks bir tekne evidir.

5.5 milyon dolara satışa sunulan lüks yüzen ev, son olarak Miami Yat Show’da tanıtıldı. “Arkup # 1” yüzen ev, güneş enerjisine, stabilize hidrolik ayakları ve kendi motorlarına sahiptir. Hidrolik ayaklar, kendinizi ve evinizi bir fırtınada güvende tutmak için dalgaların üzerine kaldırmak için 20 feet aşağı inebilen yenilikçi bir kendi kendine yükselen sistem. Şunu söylemek yeterli, eğer bir fırtına veya calamitous tsunami olayı sırasında kıyıdan uzaklaşmış olsaydınız,

Arkup, mega dalgalar üzerinde yüzebilmekte. “Arkup No.1” ayrıca, Kategori 4 kasırgaya (250 km / saate kadar) dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve gece güç ihtiyaçları için 1.000 kWh pil paketinde depolanan güneş enerjisi rezervlerini ve içilebilir su için yağmur suyu toplama sistemine sahiptir.

272 beygir gücüne sahip bir çift 100kW itici motor, “Arkup # 1” lüks yüzen evi yedi deniz miline kadar götürebilmekte. Arkup; yatların, yüzen evlerin ve sahil villalarının en iyi özelliklerini bir araya getirerek, kendi kendine yeterli, sürdürülebilir ve çevre dostu olmanın ek avantajlarını birleştirmekte.

Arkup: Web Sitesi

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Heykel ve Tablolara Benzeyen Lüks Pastalar Yapan Pasta Tasarımcısı

Bu Oturma Odasının İçerisinde Gizli Bir Ev Spor Salonu Bulunuyor