in ,

Şu Anda İnip, Kendimizi Sulara Bırakmak İsteyeceğimiz 20 Mükemmel Merdiven

merdivensu1

Bütün günün stresini biraz olsun kenara bırakalım ve kendimizi dünyanın dört bir yanından muhteşem görüntülere teslim edelim. Merdivenlerden teker teker inip yavaşça sulara kucak açmak her zaman yapmak istediğimiz bir şey değil midir aslında?

merdivensu2

Egzoz dumanı yok, hava kirliliği yok, yüzlerce binlerce insan yok, her kafadan çıkan fikirler yok ve yalnızca siz varsınız. Evet, bu merdivenlerden birinden tek başına yavaş yavaş iniyor ve her adımda manzaraya doğru bakıp keyfini çıkarıyorsunuz.

merdivensu3

Para kazanma derdi yok, trafik derdi yok, politika bile yok bu suların içerisinde sizi bekleyen. Sadece keyif ve rahatlık bekliyor sizi. Doğanın içinden kısa bir yürüyüş ve ardından karşımıza çıkan bu merdivenler sizi masmavi sulara götürüyor.

merdivensu4

Belki de mükemmel bir evimiz var, hayal bu ya, denizin tam kenarında ve hatta deniz ile bir bütün olmuş bir ev. Evimizin merdivenlerinden inip direk olarak denize sıfır havuzumuza girebiliyoruz. Havuzun tam kenarından da denizin muhteşem manzarasını izleyebiliyoruz.

merdivensu5

Ya da kimsenin olmadığı bir sahile iniyoruz merdivenlerden. Hafif dalgaların çıkardığı ruhumuzu dinlendiren mükemmel sesler eşliğinde yaklaşıyoruz denize. Uçsuz bucaksız gökyüzü, deniz ile birleşiyor ufukta ve bizim ile ufkun arasında hiç birşey bulunmuyor.

merdivensu6

Ya da ördeklerin olduğu bir göle geliyoruz birdenbire. Karşımızda sonbaharın mükemmel manzarası. Doğa resmen bize bir tablo sunuyor ve dili olsa bizimle o kadar sakin konuşacak ki onun rüzgarı ile bütün hayata yeniden başlayabileceğiz.

merdivensu7

Peki ya bir şelaleye inen merdivenler de olmayı istemez misiniz? Ağaçların arasından tam karşımızda duran şelalenin akan sularını izlerken aşağıya doğru sakince inmeyi ya da o merdivenlerde bir mola verip derin derin düşünmeyi istemez misiniz?

merdivensu8

Sahil tüm güzellikleriyle bizleri beklerken ona doğru inen merdivenleri de kırmak olmaz. Onları da biraz düşünerek görevlerini yerine getirme şansı vermemiz gerekiyor. Bu yüzden bu merdivenleri kullanarak sahilin kumlarına kendimizi atmalıyız.

merdivensu9

Doğal bir havuza inen merdivenleri de unutmadık. Onlar da doğanın içinde bir insan yapısı olsa da bu güzellikler arasındaki yerlerini hak ediyorlar. İnsanlarda kendi yaptıkları bu merdivenlerden doğal sulara ulaşıp serinlemeyi elbette hak ediyor.

merdivensu10

Bir uçuruma merdiven yapmak ise mükemmel bir fikir. Çünkü bu merdivenlerin sonu tertemiz sulara iniyor. Bu kayalıklarda yüzmek biraz zor olsa da yine de bu kadar çok merdiveni inmeye ve daha sonra da çıkmaya kesinlikle değecektir.

merdivensu11

Yani aslında merdiven de deyip geçmemek gerek. Onlar bizleri mükemmel yerlere götüren muhteşem icatlar.

Ve işte dünyada inmek isteyeceğimiz diğer muhteşem merdivenler…

merdivensu12

merdivensu13

merdivensu14

merdivensu15

merdivensu16

merdivensu17

merdivensu18

merdivensu19

merdivensu20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eski Kravatlarımızı Kullanabileceğimiz Değişik Tasarım Fikirleri

Evimizde Yer Kazandıran Gizli Yatak Bölmeleri