in , ,

Sokakların Yeni Aracı Kolay Kullanılabilen Elektrikli Scooter

Scooterlar kolay kullanımları sayesinde çocuklarımız tarafından bisiklet yerine tercih edilmekte. Bu tasarım harikası aracın büyükler için nasıl olacağını düşünen tasarımcılar muhteşem bir araç olan stator ile karşımızda.

Stator, elektrik ile aynı bir motorsiklette olduğu gibi elden gaz ile ilerlemekte. Ürünün normal şarj süresi 4 saat ancak opsiyonel sunulan hızlı şarj 1.2 saat sürmekte. Tek şarj ile 32 kilometre yapabilen stator saatte 40 kilometre hıza çıkabilmekte.

Ağırlığı 40 kilogram olan elektrikli scooter’a opsiyonel olarak ön ve arka lastik korumaları eklenebilmekte. Bu korumaların üzerine yine opsiyonel olarak taşıma bölümleri ve ön kısma aydınlatma lambası da takılabiliyor.

Kendi kendine dengede durabilen Stator’ın taşıma kapasitesi ise 118 kilogram. Araç uzun süreli park edildiğinde ön taraftaki bar kapanarak küçülebilmekte.

Stator‘ın bir de kendi alarmı bulunuyor. Bu alarm sayesinde ön bar kilitlenerek başkasının scooterı kullanması engellenebiliyor.

Elektrikli ürünlerin gelecekte benzinli araçların yerini alacağı bir çok tasarımcı tarafından söylenmekte. Tasarım ödüllü elektrikli motorsiklet pocket rocket ve stator bu tezin gerçeğe dönüştüğünün kanıtları olarak karşımızda.

Stator’ın nasıl kullanıldığını daha yakından görmek isteyenler için bir de kısa video da hazırlanmış…