in

Tam Zamanında Çekilmiş 21 Muhteşem Sokak Fotoğrafçılığı Karesi

Fotoğraf çekerken en önemli noktaların başında zamanlama gelir ve bu sokak fotoğrafçılığı için de aynıdır. Elbette fotoğraf çekenin görüşü ve fotoğrafı çektiği açı da çok önemlidir. Zamanlama hariç diğer faktörler pratik yapılarak geliştirilebilir ancak her ögeyi inanılmaz bir zamanda yakalayabilmek tamamen bir sabır işidir. Biraz da zeka işidir de diyebiliriz. Çok iyi bir fotoğraf çekebileceğini anlayan bir fotoğrafçı zamanlamasını tam olarak ayarlayabilirse işte o zaman farklı bir fotoğraf çekmiş olabilir.

Sokak Fotoğrafçılığı Doğru Zamanda Doğru Yerde Olmaktır

Her zaman dedikleri gibi doğru zamanda doğru yerde olmak fotoğrafçılık en önemli kuralıdır diyebiliriz. Bir göz kırpması ile bir daha asla göremeyeceğimiz inanılmaz işler olabilir. Bu inanılmaz işleri fotoğraf karesine dökmek için de fotoğrafçının kamerasını nereye çevireceğini bilmesi gerekir. Bazı anlar da olaylar çok hızlı gerçekleşmese de mükemmel pozu yakalamak için çok da zaman kaybetmemek gerek. Yoksa tüm ortam biz daha ne olduğunu anlamadan bir an içinde yok olabilir.

Bazı kareler ise daha önceden planlanarak çekilse de bunlar spontane olarak çekilenlerin yerlerini hiçbir zaman tutmayacaktır. Çünkü spontane bir çekimde doğallık üst seviyede olacaktır. Eğer fotoğrafta bir insan varsa hiçbir şekilde numara yapmadığı bir an yakalanmış olacaktır. İnsan olmayan fotoğrafları ise kurgulama daha kolaydır. Her ne kadar kolay bile görünse başarılı bir fotoğrafı kurgulamak da inanılmaz derece de zor olabilir.

1.
sokak fotoğrafçılığı

2.
sokak fotoğrafçılığı

3.
sokak fotoğrafçılığı

4.
sokak fotoğrafçılığı

5.
sokak fotoğrafçılığı

6.
sokak fotoğrafçılığı

7.
sokak fotoğrafçılığı

8.
zamanlama8

9.
zamanlama9

10.
zamanlama10

11.
zamanlama11

12.
zamanlama12

13.
zamanlama13

14.
zamanlama14

15.
zamanlama15

16.
zamanlama16

17.
zamanlama17

18.
zamanlama18

19.
zamanlama19

20.
zamanlama20

21.
zamanlama21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kodak’tan Özellikle Fotoğrafçılar İçin Tasarlanmış Cep Telefonu

Çocuğunun Çizimlerini Gerçeğe Çeviren Yaratıcı Baba