in

Seyahat Fotoğrafçısı Karantinada Kalınca, Günlük Nesnelerle Minyatür Gezi Fotoğrafları Yarattı

Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşayan yazar ve seyahat fotoğrafçısı Erin Sullivan, COVID-19 karantinası nedeniyle kendini eve kapattığında, hayal gücünü ve yaratıcı pratiğini canlı tutmanın bir yolunu bulmak istemiş. Evin etrafında bulduğu yiyecekleri ve diğer nesneleri kullanarak, oyuncak figürinler içeren minyatür gezi fotoğrafları yaratmaya başlamış. “Mükemmel Kapalı Alanlarımız” başlıklı fantastik “doğa fotoğrafçılığı” dizisi, 150 binden fazla Instagram takipçisi ile bitmeyen doğa sevgisini hala paylaşmasını sağlıyor.

Sullivan, “Kaliforniya’da Mart ayı ortasında karantina başladığında, evde kalırken nasıl yaratıcı kalabileceğimi ve dış mekanlara nasıl bağlanabileceğimi düşünmeye başladım” diyor. “Evdeki objeleri kullanarak macera sahneleri yaratma fikrini buldum ve görüntülerde bir ölçek hissi elde edebilmek için bir avuç model figür sipariş ettim. Yeni sahneler için fikirler üreterek fotoğraf serisini devam ettirdim. ”

Becerikli fotoğrafçının ilk minyatür sahnesi – Yastık Buz Mağaraları – yastıklar, yastık kılıfları ve kanodaki bir çift minik kaşiften oluşuyor. Bu çekimler sayesinde Sullivan’ın portföyü her türlü gündelik nesneyi içerecek şekilde genişlemiş, ancak yiyeceklerle yaptığı çekimleri daha etkileyici. Bir çalışmasında, krep yığınları kanyonlar olarak yerleştirilirken, altın şurubu bir nehir gibi görünüyor. Başka bir fotoğrafta Sullivan, yeşil sebzeden bir brokoli ormanı yaratıyor ve sahneye küçük bir doğa yürüyüşçüsü yerleştiriyor.

Bütün bu küçük manzaralar önceden planlanmış ve akıllıca tasarlanmış aydınlatma ile çekilmiştir, böylece gerçek dış mekanlara benzemektedir. Sullivan, “Bir sahnenin çizimini oluşturduktan sonra, sahneyi oluşturmak 10 dakika ila bir saat, daha sonra fotoğraf çekmek ise genellikle 30-60 dakika sürebiliyor. Bazen işler planladığım gibi gitmiyor, bu yüzden değişikliklere açık kalmaya ve sürecin deneme bölümünün tadını çıkarmaya çalışıyorum. ”

Sullivan, karantina başlayınca evin etrafında bulduğu yiyecekleri ve diğer nesneleri kullanarak, oyuncak figürinler içeren minyatür gezi fotoğrafları yaratmaya başlamış.

Sullivan, “Kaliforniya’da Mart ayı ortasında karantina başladığında, evde kalırken nasıl yaratıcı kalabileceğimi ve dış mekanlara nasıl bağlanabileceğimi düşünmeye başladım” diyor.

Becerikli fotoğrafçının ilk minyatür sahnesi – Yastık Buz Mağaraları – yastıklar, yastık kılıfları ve kanodaki bir çift minik kaşiften oluşuyor.

Bir çalışmasında, krep yığınları kanyonlar olarak yerleştirilirken, altın şurubu bir nehir gibi görünüyor.

Sullivan, “Bir sahnenin çizimini oluşturduktan sonra, sahneyi oluşturmak 10 dakika ila bir saat, daha sonra fotoğraf çekmek ise genellikle 30-60 dakika sürebiliyor.” diyor.

Erin Sullivan: Web sitesi – Instagram – Twitter

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Harikası İki Yatak Odalı Minik Konteyner Ev

Balerinler ile Çiçekler Arasındaki Bağlantıyı Gösteren Etkileyici Fotoğraflar