in

Seyahat Ederken Fotoğraf Çekmeyi Kolaylaştıran Seyahat Tripodu

San Francisco’da bir şirket olan Peak Design şirketinin en son ürünü olan seyahat tripodu inanılmaz bir ilgi ile karşılaştı. Dünyanın en hızlı ve hemen hemen en küçük tripodu Lumapod‘a rakip olacak bu yeni tripod tasarımı projesinin halka sunulması için 500 bin dolar yatırıma ihtiyacı olan şirkete, şimdiden 6 milyon doların üzerinde sipariş verilmiş durumda.

Tripodun en belirgin ve diğer rakiplerinden ayrılmasını sağlayan temel özellikleri ise hafifliği, kullanım kolaylığı, kapalı olduğunda küçük olması ve her makineye ve mobil telefonu uyumluluğu sayılabilir.

Peak Design’ın bu harika tasarımı elbette şans eseri meydana gelmemiş. Tam 4 yıl ürün üzerinde uzun çalışmalar ve araştırmalar yapan şirket, bir tripodun en çok seyahat eden fotoğrafçılar tarafından kullanıldığını esas alarak tasarımı şekillendirmiş. Ürünün kapalı boyutunu olabildiğince küçük tasarlamak isteyen tasarımcılar, bu amaçlarında da başarılı olmuşlar.

Kompakt, hızlı, kullanımı kolay, mobil telefonlara uyumlu ve çok yönlü olan tripod karbon ve alüminyum olmak üzere iki farklı yapı ile müşterilere sunuluyor.

Başarılı tasarımı daha detaylı görmek için videosunu izleyebilir ve kickstarter sayfasındaki bilgilere bakabiliriz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokyo Şehrinin Elektrik Enerjisini Gösteren Canlı Fotoğraflar

Tesla Marka Arabasını Kamyonete Çeviren Kadın