in

Serbest Dalış Şampiyonu’ndan Mutlaka İzlemeniz Gereken Bir Kısa Film

Dünya şampiyonu serbest dalıcı Guillaume Néry, “One Breath Around the World” başlıklı çarpıcı bir kısa filmle geri döndü. Karısı Julie Gautier (aynı zamanda yetenekli bir serbest dalıcı) ile birlikte, Néry bizi dünya denizlerinin altında bir yolculuğa çıkarıyor.

Fransa, Finlandiya, Meksika, Mauritius, Japonya, Fransız Polinezyası ve Filipinler’in sularından geçen Néry, derin suları keşfetmek için bu yolculukta bize rehber oluyor.

Néry, 139 metredalışında organizatörler tarafından bir hatadan sonra 2015 yılında serbest dalışı bırakmıştı. Bu mesafe, planladığından 10 metre (33 fit) fazlaydı. Şimdi dersler, atölyeler ve klinikler aracılığıyla serbest dalış sevgisini sürdürüyor. Ancak, her şeyden öte, Gautier’in 2010’dan bu yana çıkardığı muhteşem filmler mutlaka izlenmesi gerekenler listelerine giriyor.

Yapım şirketi “Les Films Engloutis” sayesinde ikilinin beğenilen filmleri gerçeküstü ve mistik bir görünüme sahip oluyor.

“Dünyanın Etrafındaki Bir Nefes” filminde, Néry kayaların etrafında dolanıyor, buzlu donmuş bir yüzeyde köpekbalıkları ve balinalarla karşılaşıyor. 12 dakikalık bir süre boyunca, Néry bizi bir maceradan diğerine götürüyor.

Advertisement

Şampiyon serbest dalıcı Guillaume Néry’nin en yeni sanatsal kısa filmi olan One Breath Around the World’ü izliyoruz…

Kısa filmlere ilgi duyuyorsanız dünyanın 11 ülkesinde çekilen başarılı bir gezi kısa filmini de izlemenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Dünyanın Dört Bir Yanından 14 Etkileyici ve Rengarenk Kapı Tasarımı

Hayal Gücünüzü ve Yaratıcılığınızı Arttıracak 5 Online Fotoğrafçılık Dersi