in

Senin 2018 Kariyer Hedeflerine Bağlı Kalman İçin 10 Yol

Ocak ayı her zaman hedefler ve kararlar hakkında bir sürü hedefler alırız. Herkes bu yıl hayallerini gerçekleştirdikleri bir yıl olabileceği fikrinden hoşlanır. Ne yazık ki, bu hedefler ve kararların çoğu hafta sonra uzun unutulmuş olur.

Öyleyse, çözüm karışıklığı yaratan bir uyarıcı masal olmaktan nasıl vazgeçersiniz?Eğilimi küçümsemek ve gerçekte önümüzdeki yıl hedeflerinize uymak istiyorsanız, işinize devam etmenize ve hesap vermenize yardımcı olmak için bu kolay ipuçlarını takip edin.

1. Hedefleriniz konusunda çok net olun.

Yıl boyunca hedeflerinize bağlı bir başarı elde etmeden önce, aslında hedefleriniz olmalıdır.

“Daha fazla para kazanmak” gibi belirsiz hedefler sizi motive etmez.”Geliri yüzde 10 artır” gibi net bir şekilde tanımlanmış hedefler size odaklanmak ve üzerinde çalışmak için özel bir şey verir.

2. Hedeflerinizi ayarlamak için kendinize izin verin.

Önceki ipucunu temel alarak, hedeflerinizi gerektiği gibi ayarlamak için kendinize izin vermeniz hayati önem taşır.Akılda belirli bir hedefiniz olsa bile, kariyer yörüngesini etkileyebilecek sınırsız faktörler vardır. Kişisel veya aile durumları, ekonominin durumu, yeni teknoloji: Tüm bunlar işinizi ve hedeflerinize olan ilerlemenizi etkileyebilir.  Hedeflerinizi sık sık tekrarlayın (haftalık veya aylık olarak) ve gerektiği gibi ayarlayın.

3. Hedeflerinizin özel faydalarını düşünün.

 

Amaçları ayarlamak yeterli değildir. Ayrıca, neden hedeflerinizi belirlediğinizi de düşünmelisiniz. Yıl için hedeflerinize ulaşma şansınızı gerçekten iyileştirmek için, hayal kurmak için zaman ayırın. Para, güç veya başarı gibi kazandırabileceğiniz belirli şeyleri düşünmek, hedeflerinizi daha iç içe geçmiş hale getirmenize yardımcı olabilir ve onlara kararlı kalmanıza yardımcı olabilir. Spesifik hedefleriniz aracılığıyla kazanmayı umduğunuz şeyleri görselleştirmek ve hayal etmek, önünüzde sarkan zihinsel havuç gibi davranarak ilham almanıza yardımcı olabilir.

4. Hedeflerinizi kırın.

Örneğin, amacınız yıl boyunca toplam gelirinizi yüzde 10 artırmak ise, yeni pazarlama tekniklerinden faydalanmak ya da yeni bir pazara adım atmak gibi her ay yüzde oranınızı artırmak için özel planlar oluşturabilirsiniz. Hedeflerinizi belirli ve kasıtlı kilometre taşlarına bölmek onları daha erişilebilir hale getirecek ve ilerlemenizi kutlamak için size birçok farklı anı vereceksiniz!

5. Zihninizi boşaltın.

Zihinsel bir boşluk, aslında hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan sonuçlar yaratabilir. Sonuçta, her zaman çalışamazsınız; belirli bir noktada, tekerleklerinizi döndürmeye başlayacaksınız (ya da aslında çalışmaktan çok Facebook’ta vakit harcadığınızı fark edeceksiniz). Dolayısıyla, zihninizi sizin için en iyi şekilde çalışacak şekilde temizlemek için zaman ayırın.Zihin engellilerinizi aklınızdan ayırmaya yardımcı olan bir etkinliğe katılmak için zaman ayırırsanız, görevleri yeni bir bakış açısı ile yeniden ele alabileceksiniz.

6. Trendlere dikkatli yaklaşın.

Gerçek şu ki, trendler gelip gidiyor. Sadece onların doğası. Yani , trendlerin farkında olun, ama trendleri tuzağına düşmekten kaçının.

7. Yapabildiğiniz her şeyi öğrenin.

En son pazarlama ya da iş trendini takip etmekten ziyade, kendinizi dünya üzerinde eğitmeye ve tüketicilerin ve ürünlerin etkileşimlerine odaklanın. Sonuçta, iş hakkında tüm öğrenme ve dünya bir girişimci olarak kendinizi düşünmenize yardımcı olacaktır. Onları takip eden pek çok kişi yerine, eğilimleri yaratan kişi olmayı tercih etmez misiniz?

8. Alışkanlıklarınızı düzenleyin.

Şimdi, kendiniz de gerçek olmanın zamanı geldi. İçeri dönün ve kendinize bir çeşit çalışan incelemesi yapın. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için hangi alışkanlıklar size hizmet ediyor? Başka hangi alışkanlıklar sizi engelleyebilir? Alışkanlıklarınızı hem iyi hem de kötü bir şekilde alarak, hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için gerekli değişiklikleri yapmaya başlayabilirsiniz. İyi alışkanlıklarınızı üzerine inşa etmek ve kötü olanları azaltmak için çok çalışın. Genel verimliliğinizde büyük avantajlar göreceksiniz ve hedeflerinizin her zamankinden daha yakın olmasını bekleyeceksiniz.

9. Önemli olan için zaman ayırın.

Aile. Sağlık. Arkadaş. Seyahat. Bunlar, önceliklerinizin spektrumuna nereden düşüyor? İster inanın ister inanmayın, kişisel refahınızı ön plana çıkarmak kariyer hedefleri ararken lehinize çalışır. Doğrusu, çoğumuz kariyerimizde yalnızca özgeçmişlerimizi daha etkileyici hale getirmek için hedeflere ulaşmak istemiyoruz. Bu hedeflere ulaşmak istiyoruz, böylece daha iyi bir yaşam kalitesinden faydalanabiliriz. Hayatınızda önemli olan şeyleri zamana ayırmak için şimdi çalışmak, hedeflerinize ulaşmak için motive edilmiş ve esin kaynağı olmaya devam etmenize yardımcı olacaktır.

10. Zevki unutma.

Herhangi bir işte gerçekten harika olabilmek için, kariyerinizden daha büyük olmasa da eşit tutkuların olması gerekir. Peki gerçekten zevk veren şey nedir? Okumak mı? Yoga? Fotoğrafçılık? Ne olursa olsun, bunun için zaman ayırın. Birçoğuna, zevk, kariyer merdivene tırmanmaya çalışırken göze alamaz bir lüks gibi görünebilir. Bununla birlikte, zevkli faaliyetler, hobiler ve tutkular peşinde, aslında hedeflerinize devam etmenize yardımcı olabilir. Her zevke uyan bir etkinliğe girdiğinizde, zihinsel bir “sıfırlama” düğmesi görevi görür ve işinize yenilenmiş enerjiyle yaklaşmanızı sağlar. Önümüzdeki yıl kariyer ve kişisel hedefleriniz ne olursa olsun, bu ipuçları onlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Kendini geliştirme, denge ve olumlu motivasyona odaklanarak, takip ettiğiniz her golde inanılmaz kazanımlar elde edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modern Oturma Odası Tasarımlarına 50 Yaratıcı ve Başarılı Örnek

Geleneksel Kağıt Yapımını Gösteren Harika Bir Video