in

Şehrin Gece Manzaraları Bokeh Tarzı Resimler Olarak Yeniden Tasarlandı

Güney Afrikalı soyut resim sanatçısı Philip Barlow, kamera merceklerinde sıkça görülen odak dışı anları tuvallerine uyarlamakta. Bokeh efekti adı verilen bu yaygın fotoğraf filtresi, arka planı ve konuları renkli ışık bulanıklıkları haline getirmekte. Bokeh fotoğraflarda yakalanan bir anlık kare, Barlow resimlerindeki geometrik stil ile birleşiyor ve her şeyin mükemmel bir şekilde hizalandığı bir zaman algısı oluşuyor.

Barlow’un bokeh efektli tabloları, net ayrıntılar ile renk ve uyumu vurgulamakta. Gece şehir manzaraları ışık bloklarına indirgenirken, insanlar ise neredeyse ayırt edilemeyen anonim silüetler haline gelmekte. Bunu yaparken, resim hayranları hem gizemli hem de tanıdık geçici bir anın içine dalıyorlar.

Barlow, resimlerinin “biçim, ışık ve rengin karışarak bir araya gelmesiyle zamana bir bakış verdiğini” söylüyor. Bu geçici anlar onun kendine has soyutlamasıyla daha da güzelleşiyor. Araba ışıklarının, tabelaların, mağazaların ve restoranların renkleri aniden tuval üzerinde büyülü süslemeler haline gelmekte. Tüm bu objeler bir araya gelerek mekanın özünü yansıtmaktalar.

Barlow’un daha fazla bokeh yağlıboya resmini, en son kreasyonlarını görmek ve sergileri ile ilgili güncel bilgiler almak için sanatçıyı Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Güney Afrikalı sanatçı Philip Barlow yağlıboya tablolarında bokeh efektini yeniden yaratıyor.

Bokeh efekti adı verilen bu yaygın fotoğraf filtresi, arka planı ve konuları renkli ışık bulanıklıkları haline getirmekte.

Bokeh fotoğraflarda yakalanan bir anlık kare, Barlow resimlerindeki geometrik stil ile birleşiyor ve her şeyin mükemmel bir şekilde hizalandığı bir zaman algısı oluşuyor.

Gece şehir manzaraları ışık bloklarına indirgenirken, insanlar ise neredeyse ayırt edilemeyen anonim silüetler haline gelmekte.

Araba ışıklarının, tabelaların, mağazaların ve restoranların renkleri aniden tuval üzerinde büyülü süslemeler haline gelmekte.

Tüm bu objeler bir araya gelerek mekanın özünü yansıtmaktalar.

Philip Barlow: Web sitesi – Facebook – Instagram

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Bej Rengi Ev Tasarımlarına 20 Muhteşem Dekorasyon – 2021

Mexico City’de Yenilenen Restoran, Ahşap Kemerli Pencereler ile Tasarım Harikasına Dönüştü