in ,

Şehirleri Daha Yeşil Nasıl Yapabiliriz? Bu Yeni Modül İşe Yarayacak Gibi…

Kentsel çiftçilik ve bahçecilik her dakika artmaya devam ediyor. İnsanlar, özellikle gıda üretimi ve yeşilliklerin büyümesi söz konusu olduğunda doğal olmaya daha çok önem veriyor. Danimarkalı mimarlar Sine Lindholm ve Mads-Ulrick Husum, toplumu doğal beslenmeye ve daha temiz havaya sahip olmaya teşvik etmek amacıyla “GrowMore” u yarattılar.

Lego Sistemi Gibi Kentsel Bahçe

GrowMore“, bitkileriniz büyüdükçe genişleyen modüler kentsel bir bahçe tasarımı. Sistem tamamen CNC kontrplaktan yapılmış. Çok yönlü tasarım, çeşitli konfigürasyonlarda şekillendirilebilmekte. GrowMore, aynı parçalar ilefarklı tasarımlar oluşturmak için cıvatalar kullanan, raflar ve bitki dikimi için bölgeler içeren altı ayrı parçadan oluşuyor. “Bir Lego sistemi gibi. Parçalar dikey ve yatay olarak döndürülebilir, bu yüzden tamamen esnektir. Gerçekten serbest stil tasarımlar yapabilir ve istediğiniz her şeyi inşa edebilirsiniz. ” diyor Lindholm.

Evinizde Bile Yapabileceğiniz Üç Boyutlu Bahçe

Geleceğin şehirleri için tasarlanan tasarım sergisi Seul Mimarlık Bienali’nde sergilenen GrowMore, herkesin kendi evinde veya şehrinde rahatça inşa edebileceği üç boyutlu bir bahçe! CNC makinesi olan herkes kendi kontrplak parçalarını üretebilir ve gereksinimlerine uygun bu tarz bir yapıyı oluşturmak için kullanabilir.

Dünyamız İçin Temiz Hava Üreticisi

Lindholm “İçeride veya dışarıda olabilir, boşluklar bölmeler için kullanabilir, hızlı bir şekilde çok havadar ve şeffaf bir alan oluşturulabilir” diyor. GrowMore, sadece modüler bir bahçe veya tarladan daha fazlası olmayı hedefliyor, temiz havaya ihtiyacı olan dünyamız için güzel bir çözümün başlangıcı olabilir.

Danimarkalı mimarlar Sine Lindholm ve Mads-Ulrick Husum, toplumu doğal beslenmeye ve daha temiz havaya sahip olmaya teşvik etmek amacıyla “GrowMore” u yarattılar.

“GrowMore”, bitkileriniz büyüdükçe genişleyen modüler kentsel bir bahçe tasarımı.

Tasarımcılar: Sine Lindholm and Mads-Ulrik Husum

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kablosuz Şarj Aleti “Symbus Q” Gerçekten Başarılı Mı?

Tam 300 Nespresso Kapsülünden Yapılan Geleceği Değiştirecek Bisiklet