in ,

Şehirden Uzak Sakin Bir Yaşam Sunan Modern Ev

TWS & Partners” tarafından tasarlanan “The Long House” isimli ev, çok sayıda ağaçla çevrili Endonezya’nın Bandung şehrinin kuzeyinde bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Şehrin yoğun trafiğinden uzakta bulunan ev, yaşamak için çok güzel bir arazide bulunuyor. Ev, dışarıya bakacak şekilde tasarlanması sayesinde yeterli miktarda doğal ışık almakta. Binanın ana hatları, çevredeki mahalleden farklı bir bina görüntüsü oluşturmak için hafifçe eğilecek şekilde tasarlanmış.

Üç Bölümden Oluşan Başarılı Tasarım

Bina, üç bölümden oluşurken üst taraf adeta bir H harfi şeklinde yapılmış. İlk bölüm, zemin katı, tüm evin enine, üst kattaki diğer iki kat ise ilk kata dik olarak yerleştirilirmiş. Ev, uzun ve yatay şekli nedeniyle Long House olarak adlandırılmış. Kalabalık bir ailenin oturması için de uygun olan evde oturma odası, yemek odası ve mutfak aynı bölümde yer alırken, evi daha geniş hale getirmek için hiçbir bölme aracı da  kullanılmadan tasarlanmış.

Sakin Atmosferin Tadını Çıkarmak İçin Tasarlanmış

Güçlendirilmiş cam kullanılması, alanı daha açık hale getirerek doğal havalandırma sistemi sağlıyor. Binadaki doğal soğutma sistemini iyileştirmek ve güçlendirmek için su havuzu eklenmiş. Çok sayıda açıklık da, ev sahibinin, bitki örtüsü ve suyun sesi gibi sakin bir atmosferin tadını çıkarmasını sağlarken aynı zamanda daha fazla dış mekan manzarası da sunuyor. Evin tamamı ise 665 metrekare büyüklüğünde.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eski Bir Mimar Olan Dinara Kasko Muhteşem Pastalar Yapmaya Devam Ediyor

Melekler Şehri’nin Muhteşem Manzarasına Hakim Özel Bir Ev