in ,

Scrapbooking – Harika günlükler ve kartpostallar

 

SCRAPBOOKİNG ,bir kitap, kutu, kart şeklinde kişisel ve aile geçmişini koruma, sunma, düzenleme yöntemidir. Tipik hatıra fotoğrafları, basılı medya ve resim içerir. Albüm albümleri sıklıkla süslenir ve çoğunlukla kapsamlı günlük içerir. Scrapbooking, dünyanın birçok yerinde sıklıkla uygulanan bir hobidir.

 

scrapbook
15. yüzyılda, İngiltere’de popüler olan sıradan kitaplar, tarifler, alıntılar, mektuplar, şiirler ve daha fazlasını içeren bilgileri derlemek için bir yol ortaya çıktı.
scrapbook
19. yüzyılda, scrapbooking, birinin tecrübelerini günlükten veya yazmaya dayalı diğer kayıt türlerinden çok korumak için daha etkili bir yol olarak görülüyordu.
scrapbook
Ucuz gazeteler, ziyaret kartları, oyun tahtaları ve broşürler gibi basılı malzemeler, 19. yüzyılda yaygın bir şekilde dolaşıma girdi ve çoğu kez halkların fotoğraf albümlerinin ana bileşenleri haline geldi.
scrapbook
Fotoğrafları tek başına sergilemek için özel olarak yapılmış kitaplar veya albümler, Birleşik Devletlerde 1860’a kadar yokdu.
scrapbook
Ondan önce de, fotoğraflar çoğaltılacak ve paylaşılacak öğeler olarak düşünülmedi.
scrapbook
Fotoğraf albümlerine olan talep, büyük oranda artan scrapbooking ve küçük bir fotoğrafın aynı şekilde dağıtılan bir kartvizit’i haline geldi.
scrapbook
Bilinen bir Amerikan scrapbooker ve scrapbooking malzemelerinin mucidi Mark Twainidi.
scrapbook
Twain’in, hediyelik eşyalar, kupürler ve resimler toplamak üzere seyahatlerinde kartpostal taşıdığı biliniyordu.

scrapbook

scrapbook
Bugünün scrapbookling “küçük sanatsal işler” halini almıştır. Bu aile geçmişini, fotoğrafçılığı, öykücülüğü ve sanatı birleştiren bir hobidir.

scrapbook

scrapbook

scrapbook

scrapbook

scrapbook

scrapbook

scrapbook

scrapbook

 

Kaynak:

scrapbook

wikipedia

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonasından İnanılmaz Görüntüler

Iphone eski telefon

2020 yılından sonra kullanılmayacak 18 şey