in , ,

Sanat Müzesi Gibi 8 Muhteşem Otel

Bir gezi planlaması söz konusu olduğunda, iki tür yolcu vardır: sürükleyici deneyimlerle ilgilenenler ve dinlenmeye ya da rahatlamaya hazır olanlar. Her iki tarafın memnuniyetini amaçlayan oteller genelde misafirperverlik için sanatsal bir yaklaşım sergiliyor. Çoğu şık iç mekan sahibi bu oteller çarpıcı heykeller ile sanat müzesi olarak anılıyor.

Kültürü konforla birleştiren bu sanat otelleri, konuklarını dünyanın en ünlü sanatçılarından bazıları tarafından yapılan şaheserlerle karşılıyor. Bir müzede bulacağınız iş gibi, bu eşsiz kurumlarda sergilenen eseler, belirli stiller ve hareketler düşünülerek toplanıyor ve küratörlüğü yapılıyor.

 


1. CHAMBERS HOTEL (NEW YORK)
Big Apple’da bulunan Chambers Hotel, geniş bir çağdaş sanat koleksiyonu sergiliyor. 500 parçalı koleksiyon, otelin lobisinin, kütüphanesinin, odalarının ve koridorlarının duvarlarını süslüyor. Bunlara ek olarak, her katta, John Waters ve Sheila Pepe gibi tanınmış sanatçıların eserleri bulunuyor.

 

https://www.instagram.com/p/0bQ2nDijyX/
2. THE ARCH (LONDRA)
Londra’nın lüks oteli, el yapımı en-suite oda ve süitlerden oluşuyorken bir çok sanat eserinin bir araya geldiği bir ürün yelpazesine sahiptir. Güzel el boyaması duvar kağıdının ve muhteşem Gürcü mimarisinin yanısıra, avangart tablolar, heykeller ve kolajlar Julie Cockburn, Linda Culverwell ve Vincent Poole gibi çağdaş sanatçılar ile muhteşem bir estetiğe kavuşuyor.

 


3. LA COLOMBE D’OR (SAINT-PAUL-DE-VENCE)
Güneydoğu Fransa’da kültürel açıdan zengin bir komün olan St-Paul-de-Vence’de yer alan ve büyüleyici bir geçmişi olan bir oteldir. 1920’lerde kurulan ve kafeden dönüşen otel, 20. yüzyılda bir çok sanatçıyı cezbetmiştir. Şimdi, otel ve restoranında, Picasso ve Matisse’den modern ustalar tarafından Miro ve Calder’e kadar bir çok ustanın eserleri bulunuyor.

 


4. HOTEL ARTS (BARSELONA)
Barselona’daki lüks plaj otelleri arasında “gerçek bir kutsal” olarak nitelendirilen, hem süslü duvarları hem de tanınabilir mimarisi ile bilinmektedir. Birçok modern müze gibi, mavi camlı çelik binanın deneysel dış görünüşü, çağdaş Katalonya’nun yaratıcı ruhunu yakalayan, içinde barındırdığı çağdaş İspanyol sanatıyla mükemmel şekilde eşleşmektedir.

 


5. ROME CAVALIERI (ROMA)
Yağlıboya tablolar, mermer heykeller, dönem mobilyaları ve hatta nadir görülen halılar gibi çağlardan yüz yıllara gelen eklektik bir sanat serisi sergilenmektedir. Koleksiyon 1.000’in üzerinde parçadan oluşurken tüm eserler otelin lobisinde ve koridorlarında sergileniyor.

 


6. THE DOLDER GRAND (ZURİH)
Bu otelde sanat tarihinin aşkı ile lüks mükemmel bir şekilde eşleştirilmiştir. Yaklaşık 100 yaşındaki otel, Pop Art öncüsü Andy Warhol, sürrealist Salvador Dalí, çokluortam efendi ustası Damien Hirst ve diğer tanınmış modern ve çağdaş sanatçıların bulunduğu etkileyici bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Sanatın yanı sıra, otelin yazlık esintili cephesi ve avangart iç mekanlarından da övgüyle bahsedilmektedir.

 

7. THE ART HOTEL (DENVER)
Denver’ın adından adını alan ART oteli, heyecan verici iki galeriye sahip ve aynı zamanda koridorları ile her konuk odasında sanat yapıtları sergilenmekte. Şehrin sanat dolu Altın Üçgeninde yer alan otel, 20. ve 21. yüzyıl sanatçılarının çığır açan eserleri ile 20. yüzyıl sanatçıları Leo Villareal ve Larry Bell de dahil olmak üzere bir çok eseri barındırmaktadır.

 

View this post on Instagram

七夕に向けて、アーティスト#舘鼻則孝 とのコラボレーション第二弾「TANABATA STAR FESTIVAL -Prayers-」を昨日より開催中!スペシャルスイーツをご購入いただいた方は願いごとを短冊に記して吊るしていただけます。Celebrating the romantic legend of the two lovers Altair and Vega, a special art installation stands in our reception lobby in collaboration with artist #NoritakaTatehana. Your participation in hanging your own wish will become part of the art work! @noritakacoltd #PrayersTanabata #七夕 #願い #七夕短冊 #短冊 #願いごと #アート作品 #アート #インスタレーション #芸術鑑賞 #ホテルロビー #丸の内 #パレスホテル東京 #bamboo #wishuponastar #Japanesetradition #StarFestival #Tanabata #artwork #art #installationart #hotellobby #Marunouchi #PalaceHotelTokyo

A post shared by Palace Hotel Tokyo / パレスホテル東京 (@palacehoteltokyo) on


8. PALACE HOTEL (TOKYO)
Tokyo’nun kalbinde yer alan Palace Hotel, ‘sanat otelini’ yeni bir boyuta taşıyor. Konuklara haftalık origami sınıfları sunmanın yanı sıra, burası Japon sanatının çeşitli koleksiyonlarına da sahiptir. Web sitesinde yer alan eklektik karışım, orijinal Palace Hotel’de asılı duran geleneksel bir mürekkep yıkama resminden, bir Shanghainese sanatçısının renkli özetlerine, yerli kaya heykellerinden kurşun kalem eskizlerine ve çağdaş lazerle kesilmiş kağıda kadar tamamen sanat içeriyor.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyayı Beraber Keşfetmeyi Seven Maceraperest Kedi ve Köpek

Daha Güçlü ve Hızlı Tek Tekerli Kendinden Dengeleyici Taşıyıcı – Segway One S2