in ,

Salon Dekorasyonunda Renk Uyumu

Ev dekorasyonunu planlarken yapılacak pek çok seçenek var … renkler, desenler, dokular, mobilya, duvarlar, zemin kaplaması, tavan dekorasyonu, bir düzineden fazla konudan seçim yapmak zorundayız. Bir evin daha açık veya daha koyu olmasına neden olan temel öğe nedir ve aynı şekilde bir evi daha klasik veya sportif yapar mı? Sonra yapılacak ilk şey stil ve renkler üzerinde karar vermektir.

Dekorasyonda, renk dengesine uygulanabilecek herhangi bir formüle ihtiyaç duymadan yalnızca doğadan esinlenerek de düzenleyebilirsiniz. Şimdi sana salon dekorasyonu için uyumlu renkler hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.Hangi stilde olursanız olun, her biri mükemmel bir şekilde uyan renkler vardır, onlara bir göz atalım.

salon boya renkleri kataloğu

Beyazın zerafetini krem ​​renginin zerafeti ile birleştirebilirsiniz. Beyaz ve krem ​​tonları mükemmel uyum içindedir. Aynı zamanda, bu iki renk birlikte kullanıldığında, çok klasik, zarif ve estetik bir görünüm oluşturuyorlar. Bu, salon dekorasyonunda akla ilk gelen renklerden biridir. Beyazın kırık tonlarını daha yaramaz mavi tonlarla tamamlamak da çok başarılı bir hamle. Kireç dışında beyazın tüm tonları Yeşilden maviye, lila’dan türküye, biz her tonun uygun olacağını söyleyebiliriz.

salon takımı renkleri

Dekorasyonda kullanılacak birçok öğe olacak. Neredeyse her ayrıntı deseni koltuklardan halıya, perdelerden duvar kağıdına kadar görülebilir. Desen oluşturmak için bir renk dengesi formülü de vardır. Modern zamanların salon dekorasyonlarında özellikle kontrast renkleri, bu yılın trend renkleri. Ayrıca ev dekorasyonlarında vizon rengi ve bej rengi kullanımlarına da göz atabilirsiniz.

salon renkleri ne olmalı

Örneğin, gri tonlarında ve Siyah renklerde, bir duvarın önündeki koltuk tam tersi beyaz renkte. Ön plan halılarında canlı ve sıcak tonlardaki mavi tonlar.Özellikle renk üçlüleri halinde kullanılması tavsiye edilen armonik renkleri iki koyu, bir açık veya iki açık, bir koyu ton şeklinde kombinasyon yapabilirsiniz. Üçünü açık tonlarda kullanırsanız soft bir dekor yaratırsınız, üçünü koyu tonda kullanırsanız yorucu bir renk bütünü yaratırsınız

salon renk uyumu

Nötr renklerin birbirleriyle mükemmel bir şekilde uyumu, tam da böyle bir salonda vaat edilen şeydir. Salon dekorasyonunda kullanılan renklerden biri nötr renk tonlarıdır. Toz rengi, soluk pembe, açık gri, Açık krem ​​ve kırık beyaz tonlar en popüler nötr renklerdir.

salon renk kombinleri
renkli salon aksesuarları
salon boya renkleri ve isimleri
salon duvar renkleri
salon dekorasyonunda renk uyumu
salon effects colors
ferah salon renkleri
renkli salon grupları
güzel salon renkleri
salon hangi renk olmalı
salon için renk önerileri
renkli salon koltukları
salon moda renkleri

Vizon rengi ile fark yaratın yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşınmış fırçalar ve Benzer Nesneler ile Yapılan Sürrealist Eserler

Küçük Mutfaklar İçin Süper Fikirler (resimli)