in ,

Sadece 51 Metrekarelik Sade ve Sevimli Yamuk Ev

Hem mimar hem de bir tasarım şirketi olan Austin, Texas merkezli Studio 512, hem Hollandalı hem de Japon tasarım öğelerinden ilham alan 51 metrekarelik küçük bir ahşap evi tamamladı.

Bu sevimli görünümlü yamuk evin dış mekanı parlak beyaz duvarlar ve ahşap unsurlar ile, iç mekanları ise sedir sargıları ile kaplı. Dubleks evlerin genel özelliklerini bu minik evde de görebiliyoruz. Örneğin, zemin kat oturma odası ve mutfaktan oluşmakta. Ayrıca aydınlatma armatürleri, gizli aydınlatma ve yenilenmiş bir çam kabini mutfak tasarımında yer alan tüm tasarım öğelerini içermekte.

Evin iç tasarımı oldukça sade ve minimalist iç mimari tarzını benimsemekte. Siyah, ahşap ve beyazın uyumu bozulmadan sakin ve dinlendirici bir ortam oluşturulmuş.

Salon ile mutfak arasında bulunan giriş kısmının cam bölümleri sayesinde evin iç kısmı bir hayli fazla gün ışığı almakta.

Mutfak ise küçük bir evden beklenmeyecek kadar geniş bir tasarıma sahip.

Ahşap merdivenler ile beyaz duvar kağıtları son derece sade ve uyumlu…

Tasarım mükemmelliği banyoda da devam ediyor…

Yatak odasında ise baş ucunda bulunan dolaplar ve üzerindeki raflar yer kazanımı açısından yararlı olurken görünümleri de oldukça başarılı.

Minik sevimli ev yazımızdaki ev gibi bu minik yamuk evde bulunan tasarım detayları da oldukça başarılı. Dolaplar ve çekmecelerin yer seçimleri sayesinde bir hayli fazla yer kazanımı sağlanmış.

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Okul Yemeği Örnekleri

Mimari ve Tasarım Harikası 20 Etkileyici Minik Ev