Şu Anda Okunan
Sadece 35 Metrekarelik Tasarım Harikası Sevimli Apartman Dairesi

Sadece 35 Metrekarelik Tasarım Harikası Sevimli Apartman Dairesi

Avustralya’nın Melbourne şehrinde bulunan bu sevimli apartman dairesinin iç dekorasyonu Tsai Design tarafından yeniden tasarlanmış. Dairenin içine girer girmez bir çok farklı modern tasarım detayı göze çarpıyor. Bunlardan ilki kapı bölümünde bulunan duvar ve tavanların ahşap olması.

Girişte bulunan askılık kısmı da özel olarak tasarlanmış. Bu dar alanın fazla eşya alabilmesi ve yer kazanımı için şemsiyelik kısmı ve ayakkabı rafları birleştirilmiş.

Salon duvarında bulunan bisiklet askılığı günlük kullanılan bisikleti bir duvar dekoruna dönüştürüyor. Cam kenarına yapılan oturma bölümü ise kitap okumak için mükemmel bir alan. Bu bölümün üst kısmında bulunan dolap içindeki saksı detayı çok akıllıca düşünülmüş.

Oturma odası ile yatak odasını bir paravan ayırmakta. Bu paravanın orta kısmında ise televizyon saklı.

Dairenin büyük camı evin içine bolca aydınlık girmesini sağlıyor. Saklı olan televizyon bölümünün yanıdaki dolapta aynalı bir dolap bulunuyor. Bu dolabın içerisinden çıkan masa ile oturma odasında bir anda bir çalışma masası oluşuyor.

Dolabın üst rafından çıkan lamba ise çalışma alanını aydınlatıyor. Burada dikkat çeken bir başka nokta da yatak odasının kapısının beyaz kağıt ile kaplanarak not alma bölümü olarak kullanılabilmesi.

Yatak odasında da tasarım harikaları devam ediyor. Duvardan bir hayli aşağıya kadar sarkan siyah lamba, duvarlarda görünmeyen beyaz dolaplar ve açılarak minik komidin olan küçük masa bu odanın muhteşem detayları.

Tavsiye

Böyle ilginç detaylara sahip bir evde bir sürpriz de banyonun mutfağın sonunda olması. Bu çok tercih edilen bir durum değil ancak 35 metrekare bir evde pek de olumsuz bir görüntü oluşturmuyor. Üstelik mutfağın modern tasarımı da oldukça başarılıyken herhangi bir kusur bulmaya gerek yok.

Ahşap ile yapılmış bir banyo uzun zamandır görmemiş olabilirsiniz. Bu sevimli evin ahşap banyosunun tasarımı son derece güzel yapılmış. Hem lavabo hem banyo bölümü adeta birer sanat eseri.

Tüm fotoğraflar: Tess Kelly

Yorumları Gör (0)

Cevap Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

© 2019 FarkliFarkli.com

Yukarı