in ,

Sadece 20 Metrekarelik Tasarım Harikası İki Kişilik Stüdyo Daire

Yetenekli tasarımcılar Piotr Matuszek ve Gosia Czarny bu küçük ölçekli daireyi parlak ve ferah bir tasarım ile yenilemişler. Müşterileri, mülklerini büyükannelerinden miras alan genç bir çiftmiş ve sadece 20 metrekarede, mekânı iki kişiye yetecek kadar büyük hissettirmek için neredeyse imkansız bir yapısal dönüşümü tamamlamışlar. Bunun için minimalist iç tasarım öğelerini kullanan tasarımcılar renk olarak da parlak renkleri tercih etmiş.

Sade Mobilyalar Sayesinde Oluşan Başarılı Tasarım

Stüdyo dairenin salonu, yatak odası ve mutfağı iç içe bulunuyor. Ancak bu yoğunluk, sade mobilyaların kullanımı sayesinde çok fazla karmaşık bir görüntü yaratmıyor. Beyaz rengin hakimiyetindeki sevimli dairede duvar kağıtları, hafif gri ve beyaz karışımı ile genel görünüme uyum sağlıyor.

Stüdyo Dairede Yenilikçi Bir Bölüm: Çalışma Masası

Evin içerisinde ana bölümler dışında pek de beklenmeyen bir kaç özellik daha bulunmakta. Çalışma masası bunlardan bir tanesi. Stüdyo daireler için dekorasyon fikirleri araştırıldığında pek de fazla rastlanmayan bir özellik olan çalışma masası hemen camın sonunda köşede bulunuyor.

Yeterli Sayıda Dolaba Sahip

Dairenin bir diğer güzel özelliği ise bir çok dolabın bulunması. Bu sayede mutfak ve giyim eşyaları ortalıkta fazla yer kaplamıyor. Mutfakta bulunan fırının beyaz olması da tasarım bütünlüğünü korumakta.

Peki bu evde yatak nerede diyeceksiniz, süprizzz…

Yer Kazandıran Yatak

Çalışma masasının yanında bulunan dolabın açılması ile ortaya çıkan yatak, eve oldukça fazla yer kazandırıyor. Bu dolabın içerisinde kırmızı kordonlu bir lamba ve ev sahiplerinin beğeneceği bir resmi asabilecekleri bir alan bulunuyor.

Yer Lambası ile Daireye İnce Bir Dokunuş

Aydınlatmaların tavandan aşağıya çok sarkmaması tercih edilmiş. Bu sayede hareket alanı daha geniş görünmekte. Yerde bulunan yeşil çerçeveli lamba ise ince ve son derece başarılı bir dokunuş olmuş.

Balkonu Bile Var

Evin bir de minik balkonu bulunuyor. Giriş kapısının tam karşısında olan balkonun tasarımı aslında çalışma masasına yer bırakıyor. Çalışma masası olmasaydı bu balkon daha büyük olabilirdi ancak tasarımcıların tercihi burada bir çalışma masasının bulunması olmuş. Stüdyo bir daire için çok başarılı bir uygulama. Bir stüdyo dairede çalışma odası nasıl yapılır yazımızdaki örneğe de bakmanızı tavsiye ederiz.

Banyoda Ahşap Tercihi Çok Başarılı

Evin banyo kısmı ise giriş kapısının hemen solunda bulunuyor. Yatağın açılması ile dolabın içinden çıkan kırmızı kordonlu lambayı burada da görebiliyoruz. Tasarım yine oldukça sade ancak banyo da ahşap kullanımı tercih edilmiş ve biraz farklılık gerçekten de çok güzel bir görüntü oluşturmuş.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhteşem Bir Manzaraya Bakan Modern Havuz

Acer’dan Yakınlaştırılabilen Ekranlı Yenilikçi Laptop: Predator Triton 900