in ,

Rekor Zamanda Sıcak ve Soğuk Kahve Yapabilen Portatif Kahve Makinesi

Bir fincan kahve olmadan yoğun bir güne başlayamıyorsanız, FrankOne tam size göre bir ürün. Kolombiyalı şirket Frank de Paula‘nın ultra hızlı, taşınabilir soğuk ve sıcak kahve makinesi Kickstarter destekli bir proje. Suyu öğütülmüş kahve yatağından çekmek için entegre bir vakum kullanan ürün, rekor bir sürede kahvemizi yapabiliyor. Bu süper verimli kahve makinesi o kadar hızlı ki 30 saniye içinde bir fincan sıcak kahveyi ve 4 dakika içinde soğuk bir kahveyi yapabiliyor.

Yüzlerce Prototip Sonrası Mükemmel Lezzet

FrankOne konsepti, Bogota, Kolombiya’da mühendis Eduardo Umaña ile kahve ustası Luis Fernando Vélez’in bir fincan kahve içmesi ile başlamış. “Bizim fikrimiz basitti, kahveyi bir vakum yoluyla demlemek” diye hatırlıyorlar. “Bir kaç ön deneyden sonra, üretilen vakumdan çıkan lezzete aşık olduk.” İki yıl boyunca ikili, yenilikçi (Vakumlu Ekstraksiyon Teknolojisi – VacTec) olan ilk kahve makinesi FrankOne tasarımına gelmeden önce birkaç yüz prototip üzerinde çalışmış.

Tek Şarj ile 200 Bardak Kahve

FrankOne hafif, taşınabilir ve aynı zamanda uzun ömürlü USB şarj edilebilir pil özelliğine sahip olduğu için seyahat eden kişiler için de mükemmel bir seçim. İki saatte tam şarj olan ürün ile 200 bardak kahve yapılabilmekte.

Basit Kullanım

Kullanımı ise çok basit: Üst bölmeye çekilmiş kahve ve su ekleyin ve demlemek için düğmeye basın. Sıcak bir bardak kahve için sıcak su ve buz gibi bir içecek için oda sıcaklığında su kullanımı gerekiyor. Kahve hazır olduğunda, sadece cam sürahiden sıvıyı dökün ve tadını çıkarın!

Frank de Paula: Web Sitesi – Instagram – YouTube

Advertisement

Dünyanın en pahalı kahvesi yazımıza da mutlaka göz atın.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kolay Çizimler Yapmayı Adım Adım ve Basit Bir Şekilde Öğrenmek

Isıtmalı Sevimli Terlikler ile Kış Daha Sıcak Geçecek