in

Rapunzel Gerçek Oldu: Saçlarını 30 Yıldır Kesmeyen Kadın

Bazen saçlarımızdan sıkılıp kafamızı tamamen kazıtmak isteyebiliyoruz. Çünkü bu sayede artık kötü saç günleri yok, duş tahliyenizi tıkayan saçlar yok ve pahalı saç kesimleri yok. Ayrıca, az şampuan kullanımı ile ne kadar tasarruf edeceğinizi düşünün. Tabi kısa süren duş da bizlere çok zaman kazandırabiliyor. Bu düşünce bizler için bir rüya gibi görünse de, muhtemelen beş yaşından beri saçlarını uzatan Ukraynalı Alena Kravchenko‘ya bir kabus gibi geliyor.

34 yaşındaki Kravchenko, saçlarını neredeyse otuz yıldır kesmemiş ve bu yüzden artık insanlar ona Rapunzel demeye başlamış. Kravchenko, annesinin kendisine erken yaşta uzun saçlara karşı sevgi aşıladığını söylüyor.

Alena’nın saçı aslında kendi boyunu geçmiş ancak kendisinin onları kısaltma gibi bir planı bulunmuyor.

“Saçlarıma olan aşkım o kadar güçlü ki, tüm hayatım boyunca bir saniye boyunca saç kesimi düşünmedim. Kendimi kısa saçlı veya farklı renkte boyanmış olarak göremiyorum ve hayal edemiyorum!”

Bu kadar uzun süre saçlara bakmak zaman ve özveri gerektiriyor elbette. Alena bu durumun angarya olmadığını ve tam tersine saçları ile ilgilenmeyi çok sevdiğini söylüyor. Saçlarını sadece doğal olarak kurutan Alena, onları yumuşak ve parlak hale getirmek doğal ürünler kullanıyor.

“Asla yapmadığım en önemli şey: Saçlarımı saç kurutma makinesi ile kurutmuyorum, saç maşası kullanmıyorum, ıslak saçlarımı taramıyorum (doğal olarak kuruyorlar), hepsi tabu. Saçlarımı haftada bir kez yıkarım, saçlarımı beslemek için doğal maskeler, çeşitli yağlar kullanırım. Kurutulmuş meyveler, fındık ve ev yapımı peynir kullanıyorum. Uzun ve güzel saçlara sahip olmak için sadece yaptıklarınızı gerçekten istemeniz ve sevmeniz gerekiyor,” diyor.

Daha Fazla Bilgi: Instagram

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yılımızı Kutlayan Sevimli Köpek Dostlarımız

Sular Altında Kalan Venedik’ten İnanılmaz Manzaralar