in ,

Pumpkin Adası 17 Milyon Dolara Satışa Çıktı

Avustralya’nın Queensland kıyısındaki 14 dönümlük bir ada, 17 milyon dolara satışa çıktı. Pumpkin Adası, Queensland’den tekneyle sadece 30 dakikalık mesafede bulunuyor ve şu anda Wayne ve Laureth Rumble’a ait. Pandemi Avustralya’yı kasıp kavururken çift karantinayı bu muhteşem adada geçirmiş.

Çiftin CNN Travel‘a verdiği demeçte, “Pandemi sırasında yaşamak için ideal bir yerdi.” “Burası tenha, özel ve etrafta dolaşmak, dışarıda olmak için özgürlüğünüz var… Çocuklarımız oyun alanında, kumsalda oynuyordu ve biz haberleri açana kadar hayat çok normaldi.”

Lüks ada, hayat boyu yaşanabilir bir yer. Yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışan, hem rüzgar hem de güneş enerjisi sistemlerinden yararlanan bir tesis ve ayrıca yağmur suyunu içme suyuna dönüştürebilen bir sistem bulunmakta.

Adada okyanusa bakan iki bungalov, bir helikopter pisti, 36 kişilik bir tekne, bir bar, bir oyun odası ve bir kütüphane de bulunmakta.

Avustralya, Queensland kıyılarının hemen dışındaki özel bir ada olan Pumpkin Adası, 17 milyon dolara piyasaya çıktı.

Rumble ailesi adayı 2003 yılında sadece 909.000 dolara satın almış. Pandemi sırasında karantinayı burada geçiren aile şimdi adayı satmak istiyor. Amaçları ise Yeni Zelanda’daki ailelerine daha yakın yaşayabilmek.

Çift CNN Travel’a verdiği demeçte, “Adayı bizim kadar önemseyen birine teslim etmeyi çok isteriz. Burası çok özel bir yer ve yeni sahipleri de güzelliğin ve nefes kesici doğanın keyfini çıkaracaklar.”

Adada 34 misafire kadar ağırlayabilen beş kır evi bulunmakta.

Kır evlerinin her biri, suya bakan özel bir verandaya sahip.

Her ikisi de okyanusa bakan iki bungalov da vardır.

Ayrıca özel bir plaj ve istiridye koyu da bulunmaktadır.

Adada kaplumbağalar, balinalar ve yunuslar da dahil olmak üzere bol miktarda deniz yaşamı vardır.

Su sporları konusunda da bir sıkıntı bulunmuyor. Pumpkin Adası, kürek sörfü ve şnorkelle yüzme için mükemmeldir.

Pumpkin Adası, Keppel Adaları’nın bir parçasıdır ve diğer adalara oldukça yakındır, yani bir adadan diğerine kolayca gidebilirsiniz.

Tekneyle gelmek yerine uçmak isterseniz bir de helikopter pisti bulunuyor.

Kaynak: BI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her 6.800 Yılda Bir Görünen Kuyruklu Yıldız Fotoğraflandı

Eski Karton Kutuları Atmak Yerine, Harika Kedi Kaleleri Yapın