in , ,

Pratik Mantı Kesme Aparatı Mutfakların Vazgeçilmezi Oldu

Ülkece severek yediğimiz mantı yemeğini yapmak pratik mantı kesme aparatı ile çok daha kolay bir hale gelmiş durumda. Bu ürün sayesinde yapım süresi neredeyse yarıdan daha fazla kısalıyor. Çünkü aparat bu işin en zor bölümünde bizlere yardım ederek bizi bir çok işten kurtarıyor.

pratik mantı kesme aparatı

Kapama ve Kesme İşlemlerini Kolaylaştırıyor

Mantı olsa her gün yerim diyor ve bu yemeği çok fazla seviyor olabilirsiniz. Ancak bu yemeğin yapımı pek de kolay olmuyor. Bazen saatlerce süren kapama ve kesme işlemleri yapan kişileri de bunaltabiliyor.

Yemeği yapmak ne kadar uzun sürüyorsa onu yemek ise o kadar kısa oluyor. Hamuru açılan, tek tek etlerinin yerleştirildiği ve sonra hamurunun kapandığı mantı sofraya geldiğinde 30 saniyede bitiyor. Sonra da ikinci tabaklar isteniyor. Bazen üç veya dört tabak yiyebilen yetenekler de çıkabilmekte elbette.

Bir anket yapılsa belki de ülkemizin en sevilen yemekleri arasında birinci sırada yer alabilir. Bu yazıyı şu anda yazarken bile canımız mantı çekiyor. Elbette domates sosu ve sarımsaklı yoğurt olmazsa olmazıdır bu yemeğin.

pratik mantı kesme aparatı

Pratik Mantı Kesme Aparatının Kullanımı

Mantı yapımının çok daha kısa sürede olabildiğini ise pratik mantı kesme aparatı ile bir şekilde tanışanlar çok daha iyi bilmekteler. Bu aletin kullanımı ise hamurumuzu yaptıktan sonra başlıyor. Dört basit adımda mantılarımız hazır oluyor:

  1. Açılan hamur, aparatın üzerine seriliyor.
  2. Sonra her bir küçük bölüme etler konuluyor.
  3. Üst kısım hamur ile kapatılıyor.
  4. Tek tek mantılar yerlerinden çıkarılıyor.

Ve artık mantımız pişmeye hazır.

Pratik mantı kesme aparatı buradan uygun fiyata alınabilir.

Ayrıca bu aletin kullanımının bir de videosu mevcut. Şimdi gelin bu kısa videoyu da izleyip yapım aşamasını iyice pekiştirelim.

Bildiğiniz gibi ülkemize özgü mantı yemeği yurt dışında ravioli olarak yapılmakta. Bu elbette farklı bir yemek ancak yapımı mantıya çok benziyor.

Bu aparat ile ravioli yapmak da mümkün. İtalyanların bu ünlü yemeği son zamanlarda masalarımızda yer almakta. Bu alet ile ravioli de çok daha kısa sürelerde yapılabilmekte.

Ürün Sayfası: Web Sitesi


Ayrıca, butik pasta tasarımlarına bayılacağınız 25 kesinlikle takip etmeniz gereken şef yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en eğlenceli oyuncak

Origamiden İlham Alan Bu Küp Gördüğünüz En Eğlenceli Oyuncak Olabilir

En Çok Beğenilen Sevgili Tişört Kombinleri