in

Portre Çizimine Renk Getiren Sanatçıdan 12 Etkileyici Eser

Resim sanatının en etkileyici alanlarından biri olan portre dalında rengarenk örneklere biraz göz atacağız. Eserlerin sahibi olan Alexander Tooth, yaptığı portrelerini “Summer Girls” adlı seride bir araya getirmiş. Her bir çalışma şairane ve tüm diğer portre sanatçılarından oldukça farklı çizgiler içeriyor. Tooth’un eserlerini görenlerde bu farkı anında hissediyor. Çizimler modern ve kusursuz hatlara sahip.

Portre Çalışmalarında Çok Farklı Objeler Göze Çarpıyor

Portre çizimlerinde farklı objeler kullanmayı tercih eden sanatçı kullandığı objeleri de değişik renklerle süslemeyi tercih ediyor. Sanatçı; kuşlar, kelebekler ve balıklar gibi hayvanlara eserlerinin içinde yer verirken çiçekler, yapraklar ve ağaçlar gibi doğa öğelerini de birbiriyle harmanlamış.

Eserler aslında bir portreye göre oldukça farklı çizgilere sahip. Portre denildiği zaman aslında bir kişinin yüzünün betimlenmesi akla gelir. Hatta bu betimleme içerisinde yüz ifadesini aktarabilmek başarılı bir eser yapmanın en önemli anahtarıdır. Daha çok siyah beyaz olarak hatırlarımıza gelen portrelerin bu şekilde hatırlanmasının nedeni ise kara kalem çalışmalarının yoğun yapıldığı bir dal olması. Sokaklarda çalışma yaptığını gördüğümüz pek çok yetenekli sanatçının genellikle kara kalem çalışmakta olduğu çoğumuzun dikkatini çekmiştir.

Yüz İfadesini Aktarabilmek Çalışmaların Temel Amacı

Resimde olduğu gibi fotoğraf ve heykel dallarında da yüz ifadesini aktarabilmek başarılı bir çalışmanın temel amacı olarak görülebilir. Bazı aykırı sanatçılar ise yüz ifadesine pek takılmayarak daha çok eserin geneline konsantre olabilirler. Tooth da işte bu sanatçılardan bir tanesi diyebiliriz. Eserlerinde yüzün betimlemesi ve ifadesinden çok renkler ve resmi kaplayan diğer renkli objeler oldukça dikkat çekmekte.

Sanatçının çalışmalarını daha önce de belirttiğimiz gibi kendi sitesinden takip edebileceğimiz gibi bir de inprnt sitesinden de takip edebiliriz. Buradan Tooth’un eserlerini satın alabiliriz. Fiyatları oldukça uygun görünen çalışmalar 4 farklı boyutta satılmakta. Küçük boyutların fiyatları daha düşükken boyutlar büyüdükçe fiyatlar da artmakta. Aslında tek fiyat ile bütün boyutları satın alma opsiyonu verilmesi de çok daha uygun bir seçenek olabilirdi.

1.
portre

2.
portre

3.
portre

4.
portre

5.
portre

6.
portre

7.
portre

8.
portre

9.
portre

10.
portre

11.
portre

12.
portre

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonbahar Evi Olarak Kullanılan Kaliteli ve Stil Sahibi Bir İsviçre Evi

İnsanlığa Olan Güvenimizi Yeniden Sağlayacak 17 Çocuk