in

Parkta Dolaşmak İçin Tek Başına Otobüse Binen Akıllı Köpek

Eclipse adındaki bu bağımsız köpek her sabah evinden tek başına çıkıyor. Görevi şehir merkezinin tam ortasındaki köpek parkına gitmek. Yıllar geçtikçe Eclipse, yaşadığı şehir olan Seattle’daki araçlar arasında sevilen bir sima haline gelmiş. Hatta “bağımsız bir kadın” takma ismine bile sahip. Her gün çok iyi bir kız gibi, evinin yanındaki otobüs durağında sabırla bekliyor ve otobüsü geldiğinde, ona biniyor. Otobüsün içerisinde hayranları tarafından karşılanan Mastador (yarı Mastiff ve yarı Labrador) cinsi sevimli dostumuzun bir sosyal medya hesabı da bulunuyor.

Eclipse, şehir merkezindeki otobüse binerek birkaç saat egzersiz yapmak ve arkadaş edinmek için zaman geçirdiği köpek parkına gidiyor ve sonra tekrar eve geri dönüyor. Hatta yakasına takılı kendi otobüs kartı bile var. Normal bir köpek kendi kendine bile yürüyemez. Eclipse ise otobüse bile kendisi biniyor.

Peki Eclipse bunları nasıl öğrendi? Her şey 2015 yılında Eclipse’in insan arkadaşı Jeff Young’ın içtiği sigarayı bitirmesi çok uzun sürdüğünde başlamış. Sabırsız köpek onu terk etmiş ve her zamanki gezilerinden öğrendiği bir rutin olan eve giden bir sonraki otobüse atlamış. Young, bir sonraki otobüse binmiş ve evinde köpeğiyle buluşmuş. Eclipse, o günden sonra kendi yolculuklarını yapmaya başlamış.

Young yerel bir Seattle haber istasyonuna şunları söyleyor: “Muhtemelen haftada bir telefon alıyorum. ‘Selam. Üçüncü katta köpeğiniz Eclipse var… Onlara ‘Hayır. O iyi.’ Ne yaptığını biliyor. ” Eclipse, birlikte gezdiği ve yolculuk yaptığı herkese mutluluk getiriyor.

Köpek Eclipse her gün bir otobüse biniyor ve kendi kendine şehir merkezindeki bir köpek parkına gidiyor.

Seyahatlerini Seattle şehrinde 2015 yılından beri sürdürüyor.

Eclipse: Web Sitesi – Instagram

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Zelanda’da 100 Gündür Yeni Vaka Görülmedi

Her 6.800 Yılda Bir Görünen Kuyruklu Yıldız Fotoğraflandı