in ,

Paris’de Bulunan Minimalist Siyah Ev

Sadece dayanıklı malzemeler kullanılarak, civarındaki evlerden farklı bir şekilde inşa edilen 3Box92 evi, 19. yüzyıldan kalma bir bina. Ev, Paris’in Boulogne Billancourt semtinde bir sokakta bulunuyor. Siyah badana cephesi ve modern kübik formu, semtteki mevcut mimariye tam bir tezat oluşturuyor.

Prefabrik sistemler kullanılarak, tüm proje doğal, geri dönüştürülebilir malzemeler ve ahşap ile inşa edilmiş. Bina geneli dış görünüm olarak etkileyici bir görünüme sahip. Özellikle siyah rengi sevenler için çok başarılı bir tasarım.

Evin dış kısmını kaplayan siyah renk iç kısımda da yer yer karşımıza çıkıyor. İç kısımdaki siyah kullanımı tadında bırakılarak ve yerinde dokunuşlar ile evin dış havasını içeride de hissettiriyor. Her ne kadar iç tasarımda beyaz hakim olsa da bu evin dışının siyah olduğu içeriden de anlaşılabiliyor.

Evin bazı noktalarında kullanılan altın sarısı, siyah ile uyum içerisinde. Özellikle mutfak duvarları tamamen altın sarısından oluşarak siyah mobilyalar ile bir bütün içerisinde duruyor.

Paris’deki bu evi beğendiyseniz, siyah hayranlarına hitap eden bir başka mimari harikası Kiev’de bulunan siyah sevenler için muhteşem iç mimariye sahip daireyi de mutlaka görmelisiniz.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müziğin Efsanevi İsimleri Yaşasalardı Bugün Nasıl Görünürlerdi?

Origami ile Yapılan Gerçek Boyutlardaki Balerin Kostümleri