in

Paket Tasarımları Dalında “A’ Design” Ödüllerini Kazanan 8 Ürün

Dünyanın bir çok ülkesinden tasarımcıların ürünlerinin yarıştığı “A’ Design” tasarım yarışmasında Paket Tasarımları dalında 2019 yılının kazananları oldukça dikkat çekti.

İyi Ambalaj İyi Bir İlk İzlenim

Ürünlerin paket tasarımları tartışmasız, tüketicinin ürün deneyiminin bir parçası olarak gördüğü ilk izlenimdir. Ürün ve tüketici arasındaki ilk etkileşimi oluşturur ve başarılı bir etkileşim, tüketicinin ürünü daha markete girer girmez alıp arabasına koyacağı anlamına geliyor. Kötü ambalaj tasarımı, bir ürünün başarısını veya performansını olumsuz yönde etkilerken, iyi paketlenmiş bir ürünün öne çıkmasına izin vererek birisinin onu almasını ve satın almaya karar vermesini sağlıyor. Ambalaj Tasarımı, sanat eseri olan bir kutunun ötesinde görebilir… ürünün etrafındaki ürün olan ambalaj ve tasarlanırken de bu yüzden de çok dikkatli olunmalıdır.

Paket Tasarımları Dahil 100 Farklı Kategoride Ödül

Ambalaj Tasarımı, Mimari, Aydınlatma ve Tüketici Elektroniği gibi popüler kategorilerin yanı sıra Sibernetik, Prosumer Ürünleri ve Güvenlik Giysileri gibi bilinmeyen, daha az bilinen kategorileri kapsayan “A’ Design” Ödülü ve Yarışmasının çeşitli kategorilerinden sadece bir tanesidir. Yarışmanın nihai hedefi, tüm disiplinlerde iyi tasarımları kapsayan bir bütün oluşturmaktır; bu nedenle tasarım projeleri sunmak için 100 farklı kategoriye ve 200’den fazla jüri üyesine (akademisyenler, tasarım uzmanları ve basın üyelerinden oluşan) sahiptir. Dünyanın dört bir yanından gönderilen ürünler kollektif olarak değerlendirilir.

Bir Ödülden de Fazlası

“A’ Design” Ödülünü kazananlar sadece bir kupa ve sertifika kazanmazlar, aynı zamanda kariyerlerini ve projelerini daha da yükseğe çıkarmaya yönelik bir PR Kampanyası da kazanırlar. “A’ Design” Ödülü’nün kazananları ve hatta katılımcıları yıllık ödül kitaplarına ve iş ağlarına dahil edilirken, ülkelerinin genel tasarım sıralamasına da katkıda bulunurlar. Her ülkenin tasarımda ne kadar bütünsel bir çizgide olduğunun adeta resmini çizer.

Ödül Kazanan Paket Tasarımları

“A’ Design” Ödülü şu anda ödül programının 2020 yılı için girişleri kabul etmeye başlamıştır. Daha önce de tasarım ödüllü elektrikli motorsiklet veya tasarım ödüllü çift taraflı sandalye gibi ödül almış ürünlere yer ayırmıştık. Şimdi gelelim 2019 Paket Tasarımı Ödülü Kazananlarına…

1- Awanama Sake – Ryuta Ishikawa

paket tasarımları

2- Eco Freshness Tag – Zeyuan Zhang

paket tasarımları

3- Raimaijon Pastörize Sugarcane Meyve Suyu Paket Tasarımları – Prompt Design ve Cordesign

paket tasarımları

4- New Hope Seed Brand Hediye Kutusu – Yung-Li Chen ve Fineherbsoap Co. Ltd.

5- Cedea Lüks Soda Şişesi – Nick Pitscheider ve Sharon Hassan

6- Dinazor Dondurma Kutusu – Mengying Zhang & Zhicheng Chen

paket tasarımları

7- Küçük Çantalı Mum Paketi – Liangfang Fang ve Jinxi Chen

paket tasarımları

8- Tuvalet Kağıdı Paket Tasarımları – 2Republic BTL Reklámügynökség Kft.

paket tasarımları

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koltuk takımı

Koltuk Takımı, Yeni ve Modern Tasarımına Kavuştu

küçük masa

Küçük Masa Tasarımına Kablosuz Şarj Özelliği Eklendi