in

Otel Kaliforniya’ya Muhteşem Denim (Kot) Efekti

Altın Eyalet Kaliforniya’daki, denim sanatçısı Ian Berry sayesinde mavi renk dalgasıyla yeniden tanışıyor. Londra merkezli sanatçı, güneşli San Francisco’ya yaptığı seyahatte kaldığı Otel Kaliforniya’nın görünümüne kendi bakışını yansıtmış. “Orada parlaklık, hırs, olumlu hisler hakkında bir şeyler var” diyor Berry.

Berry, “80’lerin çocuğu olarak Kaliforniya’yı ve Los Angeles’ı da seviyorum” diyor. “Filmleri düşünüyorsunuz, geleceğe olan pozitifliği, iyimserliği.” Bu yerle ilgili duygular, sanatının kobalt, safir, lacivert tonları, tamamen kot pantolonla mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Sanki hepsi mavi bir filtre altında bulunan havuzlu ve şezlonglu, palmiye ağaçlı otellere bakıyorsunuz.

Her bir parçanın nasıl yorumlandığına bakılmaksızın, ortak bir sonuç var: Berry, sanatının ustasıdır. Her yaratılışın her santiminin tamamen kottan yapıldığına inanmak zor. Kotunu dünyanın dört bir yanındaki çeşitli insanlardan, yerlerden, markalardan ve değirmenlerden temin ederek, sağlam kumaşı derinlik, gölge, ışık, şekil, ton, doku ve aralarındaki her şeyi taklit ediyor.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

İnsan Vücudunu Metro Haritası Olarak Tasarlayan Doktor

Büyüleyici Yeşil Gözlü Gümüş Kedi Kardeşler