in ,

Öncesi ve Sonrası – Beyaz Boş Bir Odanın Ev Kitaplığına Dönüştürülmesi

Miami, Florida merkezli bir butik mimari ve iç tasarım firması olan EFE Creative Lab‘den Francis Dominguez, boş bir yatak odasını ev kütüphanesine dönüştürdü.

Yedek yatak odasının boş hali elbette hiçbir şeye benzemiyordu. Tipik olarak ayakkabı, bisiklet ve kullanılmayan mobilyaların depolanması için bir yer olarak kullanılmış bir odaymış. Hiçbir aydınlatma bulunmayan odada pencereden sadece doğal ışık varmış.

Ev sahibinin sergilemek istediği çok sayıda kitap olduğu için Francis, endüstriyel bir modern tarzda yüzlerce kitaba ev sahipliği yapacak özel bir kitaplık tasarladı.

Advertisement

Francis, yerel bir marangoz yardımıyla, ahşap ve çelik boru rafı ünitesini yarattı ve sanat eserlerini sergilemek için bir boşluk tasarladı.

Bir raf üzerindeki metal boru merdiveni, üst raflarda bulunan kitaplara kolayca ulaşmasını sağlamak için raf ünitesine yerleştirilmiş.

Advertisement

Francis ayrıca, tavanın yüksek tavanlarını vurgulayan yumuşak mavi-yeşil bir renkte duvar yüksekliğinin sadece 3 / 4’ünü boyamaya karar verirken, parlak bir kırmızı halı, sıcak bir dokunuş katmak için beton zemine yerleştirilmiş.

Aydınlatma eksikliği için de mekana basit bir siyah avize de eklenmiş.

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Sıradan Bir Dış Görünüme Sahip 7.6 Milyon Dolar Değerindeki Masalsı Ev

Modern Tarzda Yenilenmiş Dört Kişilik Harika Bir Dar Ev